به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم فوتبال هفت نفره اوکراین با برتری ۲ بر یک مقابل ایران در وقت های اضافه در دیدار پایانی رقابت ها به عنوان قهرمانی رسید و اکنون با سه مدال طلا و دو نقره به عنوان پرافتخارترین تیم فوتبال هفت نفره پارالمپیک محسوب می شود.

تیم ایران هم در این دوره از رقابت ها بهترین عملکرد خود را به نمایش گذاشت. ایران در دو پارالمپیک ۲۰۰۸ پکن و ۲۰۱۲ لندن به مدال های برنز رسیده بود. ضمن اینکه برزیل هم با برتری ۳ بر یک مقابل هلند پس از ۱۲ سال به سکو بازگشت.

سرمربی تیم فوتبال اوکراین، سرهی اوفچارنکو، در خصوص دیدار با ایران گفت: بازی های فینال همواره دشوار است و بازی با ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. نکته کلیدی اما این بود که ۹ بازیکن تیم اوکراین تا به حال قهرمان پارالمپیک نشده بودند و همین امر به آنها انگیزه فراوانی داده بود.

نکته قابل توجهی که سایت کمیته بین المللی پارالمپیک به آن پرداخته حضور کافو، اسطوره فوتبال برزیل، در مراسم اهدای مدال تیم برزیل بود.

کافو گفت: من عاشق ورزش های پارالمپیکی هستم. اینکه بتوانی مدال پارالمپیک را اهدا کنی یک افتخار بزرگ محسوب می شود. فکر می کنم برای ورزشکاران هم خیلی خوب است که یک شخص غیرمنتظره که می تواند قهرمان آنها باشد، مدالشان را اهدا کند.