به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، فریدون معینی سرپرست کمیته جوانان گفت: با تشکیل اردوهای تدارکاتی و برنامه های مدون اردویی قصد داریم تا تیم های آماده ای را به مسابقات اعزام کنیم. بر همین اساس اردوی تیم ملی نوجوانان از 26 آذرماه به مدت 5 روز آغاز خواهد شد تا بازیکنان تمرینات آماده سازی خود را زیر نظر کادر فنی شروع کنند. پس از استراحتی کوتاه ملی پوشان از 12 دی ماه مجددا در اردو حاضر خواهند شد تا تمرینات خود را پیگیری و در تورنمنت سن پترزبورگ حضور یابند.

وی در ادامه درباره شرکت تیم ملی نوجوانان در تورنمنت سن پترزبورگ گفت: بعد از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و استراحتی دو ماهه اردوهای آماده سازی این تیم را آغاز کردیم. اولین برنامه شرکت در تورنمنت روسیه که به جام جهانی کوچک نیز معروف است، شرکت می کنیم. این رقابت ها با حضور 16 تیم از آسیا و اروپا برگزار می شود و می تواند فرصت بسیار مناسبی برای نوجوانان ایران باشد تا در رقابت با این تیم ها محک جدی بخورد. این مسابقات از 17 دی ماه در سن پترزبورگ آغاز می شود. بدون شک کادر فنی به خوبی بازیکنان را در شرایط پیش بینی شده مورد ارزیابی و آموزش قرار می دهد و با پی بردن به نقاظ ضعف و قوت تیم می تواند برنامه ریزی بسیار خوب و مدونی برای بازیکنانش داشته باشد.

سرپرست کمیته جوانان درباره برگزاری اردوهای تیم ملی جوانان ادامه داد: تیم ملی زیر 19 سال تمرینات خود را از اوایل دی ماه در تهران آغاز می کند تا طبق برنامه ای که کادر فنی این تیم در اختیار فدراسیون فوتبال قرار داده، در مسیر موفقیت قرار بگیرد و حضوری موفق در رقابت های جام جهانی 2017 کره جنوبی داشته باشد. اردو ها و برنامه های مختلف تدارکاتی برای این تیم در نظر گرفته ایم تا با مدت زمان محدودی که برای حضور در مسابقات جام جهانی دارند، به آمادگی کامل برسند.

وی در پایان گفت: فدراسیون فوتبال و کمیته جوانان برای آماده سازی تیم های خود از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد تا تیم های ملی بتوانند در مسابقات پیش رو موفق باشند.