به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزیر ورزش و جوانان گفت: اجرای برنامه های دانش بنیان و کاربردی در دستگاه ها و بخش های مختلف در گرو توجه و فراهم کردن زمینه مطالعه و پژوهش است.

سید عبدالحمید احمدی روز یکشنبه در چهارمین همایش سالانه دبیران شورای پژوهش و فناوری ادارات کل ورزش و جوانان استان های کشور در یزد با تاکید بر اینکه مشغله کاری زیاد نباید دلیلی بر کم توجهی به موضوع پژوهش عنوان شود افزود: تکرار اهمیت موضوع پژوهش یکی از راهکارهای نهادینه شدن این موضوع در حوزه ها و مجموعه های مدیریتی کشور است.

وی ادامه داد: حوزه مطالعه و پژوهش در وزارت ورزش و جوانان به عنوان پشتیبانی برای دانش بنیان کردن برنامه ها و پاسخگویی به نیازهای و انتظارات در 2 حوزه مسئولیتی این وزارتخانه شامل ورزش و جوانان مطرح است.  باید همواره در راستای نهادینه کردن پژوهش در دستگاه های متبوع خود تلاش کنیم و نامگذاری هفته ای به این نام نیز بیانگر اهمیت این موضوع است.

این مسئول با بیان اینکه فعالیت ‌های پژوهشی به عنوان نقشه راه حوزه های مختلف مانع روزمره شدن فعالیت ها می شود، گفت: پژوهش‌ ها باید کاربردی و مبتنی بر رفع نیازهای تخصصی دستگاه ‌ها باشد.  رویکرد این وزارتخانه در سه سال گذشته دانش ‌بنیان شدن برنامه ها و کاربردی بودن مطالعات و پژوهش‌ ها مبتی بر نیاز دستگاه بوده است.

احمدی بر لزوم حمایت از فعالیت های پژوهش های کاربردی تاکید کرد و افزود: این موضوع باید به عنوان فرهنگ غالب در دستگاه ‌ها و جامعه نهادینه شود.

چهارمین همایش سالانه دبیران شورای پژوهش و فناوری ادارات کل ورزش و جوانان استانهای کشور به مدت 2 روز توسط مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان و به مناسبت هفته پژوهش برگزار می شود.

در آیین افتتاحیه این همایش که صبح یکشنبه در هتل ارگ یزد برگزار شد، محمدرضا فضلی رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی این وزارتخانه، مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد و دبیران شورای پژوهش و فناوری ادارات کل ورزش و جوانان استان های کشور حضور داشتند.

در این همایش همچنین 2 کارگاه علمی تخصصی با عنوان مساله یابی مطالعات استانی و روش های کیفی در تحقیقات علوم اجتماعی اجرا خواهد شد.