به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در آخرین بازی هفته یازدهم و پایانی نیم فصل لیگ برتر والیبال تیم‌های بانک سرمایه و پیکان تهران برای تعیین قهرمان نیم فصل این رقابت‌ها به مصاف هم رفتند که در پایان تیم بانک سرمایه با برتری ۳ بر ۲ برابر حریف خود نیم فصل لیگ را با صدرنشینی به پایان رساند.

این دو تیم تا قبل از بازی امروز با ۹ برد و ۲۴ امتیاز رده‌های اول و دوم را به خود اختصاص داده بودند . امروز با قضاوت فرهاد شاهمیری از ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه یکشنبه ۲۱ آذر در خانه والیبال به مصاف هم رفتند.

پیکان با ترکیب معروف، شریفات، غفور، فلاح،نظری افشار، معنوی نژاد و مرندی و سرمربی گری پیمان اکبری و بانک سرمایه  با ترکیب محمودی، عبادی پور، قایمی، موسوی، ظریف، غلامی و ژیگادلو با هدایت مصطفی کارخانه بازی را آغاز کردند.

در ابتدای این بازی پیکانی ها عملکرد بهتری داشتند و موفق شدند ۵ بر ۲ از حریف پیش بیفتند تا مصطفی کارخانه برای تیمش درخواست وقت استراحت کند.

دو اشتباه پشت سر هم غفور در زدن اسپک و دفاع محمودی و غلامی باعث شد بانک سرمایه بازی را به تساوی ۱۲_۱۲ برساند.

توپ گیری های خوب بازیکنان پیکان نیز باعث شد این تیم ۱۸-۱۴ از حریف پیش بیفتد و همین باعث شد کارخانه مهدوی را به جای ژیگادلو به زمین بفرستد.

در ادامه هم برتری پیکانی ها پابرجا ماند و این تیم با اسپک امیر غفور امتیاز پایانی را به دست آورد و ست اول با برتری ۲۵-۲۲ پیکان همراه شد.

در ابتدای ست دوم دو تیم پایاپای پیش رفتند اما بانک سرمایه موفق شد فاصله را زیاد کند و ۶-۳ پیش بیفتد.

اما اشتباه بازیکنان این تیم باعث شد بازی در امتیاز ۷ به تساوی برسد. هرچند اسپک شهرام محمودی باعث شد تیمش زودتر به امتیاز هشت برسد. برتری بانک سرمایه در میانه ست هم ادامه داشت و این تیم ۱۸ بر ۱۵ از حریف خود پیش افتاد.

سرویس فرهاد قائمی نیز اختلاف امتیاز را بیشتر کرد و بازی ۲۱بر۱۷ شد. در نهایت هم عادل غلامی آخرین امتیاز این ست را کسب کرد و بازی در ست دوم ۲۵ -۲۱ به نفع بانک سرمایه به پایان رسید تا دو تیم در ست شماری به تساوی برسند.

در ست سوم هم بانک سرمایه ۵ بر ۳ از حریف پیش افتاد اما پیکانی ها رفته رفته نزدیک تر شدند. امتیاز ۶ برای پیکان با اعتراض شدیدی حریف مواجه شد اما اسپک شهرام محمودی بازی را ۸-۷ به نفع بانک سرمایه کرد.

سرویس غفور باعث شد پیکان یک امتیاز از حریف جلو بیفتد و کارخانه درخواست وقت استراحت فنی کند.
وقت استراحت فنی دوم با رسیدن پیکان به امتیاز ۱۶ در برابر ۱۳ امتیاز بانک سرمایه رقم خورد.

دفاع موسوی برابر مسعود غلامی بازیکن پیکان بازی را به تساوی ۱۸-۱۸ رساند و در نهایت هم این ست ۲۵-۲۲ و همانند ست اول به پیکان رسید.

امیرغفور که در هفته های گذشته عملکرد خیلی خوبی نداشت در این بازی نمایش قابل قبولی نشان داد.

درابتدای ست چهارم سعید معروف پاسور پیکان از ناحیه دست احساس ناراحتی کرد اما با این حال به مانند سه ست پیش به بازی ادامه داد.

دو سرویس پشت سر هم محمد موسوی برای بانک سرمایه تبدیل به امتیاز شد تا این تیم ۶ بر ۴ در ست چهارم پیش بیفتد.

با وجود اینکه بانک سرمایه از حریف پیش بود اما پیکان زودتر از حریف به امتیاز ۱۶ رسید.

در ادامه شاگردان  مصطفی کارخانه موفق شدند ۲۵ بر ۲۳ پیروز شوند و کار به ست پنجم بکشد.

 تیم سرمایه که درست پنجم کاملا برتر از حریف بود در نهایت ۱۵ بر ۱۰ برنده شد و  با این پیروزی ۲۶ امتیازی شد و نیم فصل اول لیگ را با صدرنشینی به پایان برد.

محمدرضا داورزنی یک ست از  بازی این دو تیم را از نزدیک نظاره گر بود.

در دیگر دیدار این هفته تیم سایپا در تبریز موفق شد در سه ست پیاپی و با نتایج ۲۵-۱۹، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۱۹ شهرداری تبریز را شکست بدهد و با ۲۲ امتیاز جایگاه سوم خود را در جدول مستحکم کند.

تیم شهرداری ارومیه این بار در شهر خود برابر تیم سخت کوش عمران ساری در سه ست به برتری رسید.

ست های این بازی با نتایج ۲۵-۱۷، ۲۵-۲۲ و ۲۷-۲۵ به نفع ارومیه رقم خورد.

کاله مازندران هم در خانه خود سه بر صفر هاوش قعرنشین را شکست داد و ۱۳ امتیازی شد.

نتایج کامل هفته یازدهم لیگ برتر والیبال به شرح زیر است:

پارسه تهران ۳– شهرداری اراک صفر
شهرداری تبریز صفر – سایپا تهران ۳
شهرداری ارومیه ۳ – سازمان عمران شهرداری ساری صفر
کاله مازندران ۳ – هاوش گنبد صفر
خاتم اردکان ۳– صالحین ورامین یک
بانک سرمایه ۳  – پیکان تهران ۲