به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سیدرضا افتخاری پس از پایان نشست هم‌اندیشی مدیران باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان، گفت: ما صحبت‌های خوبی را انجام دادیم و نقطه‌نظرات لازم را دریافت کردیم. بیشترین فشار روی استقلال است چون هم در جام حذفی و هم در پلی‌اف آسیا حضور داریم و این ممکن است باعث آسیب‌دیدگی بازیکنان شود.

وی افزود: ما با آقای تاج صحبت کردیم و قرار شد برنامه را بگیریم و آن را موردبررسی قرار دهیم و پیشنهاد بدهیم تا این قدر فشار به یک تیم وارد نشود. از سوی دیگر خیلی سخت است برنامه را بر اساس دلخواهمان تنظیم کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال تأکید کرد: در وهله اول دوست داریم بر اساس برنامه خودمان پیش برویم، اما از طرف دیگر بازی‌های تیم ملی و برنامه‌ریزی کنفدراسیون فوتبال آسیا دست ما را بسته و لیگ ناخواسته فشرده می‌شود. سازمان لیگ هم حافظ منافع باشگاه‌ها است و اعتقاد دارد چهار باشگاهی که در لیگ قهرمانان آسیا هستند، درست مثل تیم ملی می‌مانند. امیدوارم راهکارهای بیشتری جلوی ما قرار بگیرد تا مشکلات را حل کنیم.

افتخاری با تأکید بر اینکه بلیت‌فروشی به باشگاه‌ها واگذار شد، گفت: این اختیار را به باشگاه‌ها دادند و قرار شد فدراسیون در این زمینه با شرکتی قرارداد امضا کرده، تصمیم‌گیری کند تا ما آن را اجرایی کنیم.

وی تأکید کرد: با یک شرکت قرارداد امضا شده ولی شرکت دیگری آمده و مقرر شده تا سازمان لیگ و فدراسیون قرارداد بلیت‌فروشی را با شرکت برهان نوین لغو کرده و آن را در اختیار باشگاه‌ها قرار دهد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اظهارات حسن زمانی و اختلافاتی که بین او و منصوریان به وجود آمده است، گفت: من امروز یک گزارش کامل به وزیر ورزش ارائه کردم و او دستور داد که فردا اعضای هیأت مدیره دور هم جمع شویم و در مورد فعالیت‌مان در هیأت مدیره صحبت کنیم. قرار شد آقای سلطانی‌فر به زمانی بگوید که در مسائلی که به کادر فنی ارتباط پیدا می‌کند ورود نکرده و در حیطه وظایف خودش انجام وظیفه کند.

افتخاری در خصوص اینکه ظاهراً قرار است اولتیماتومی به زمانی داده شود، گفت: وقتی قرار است فردا صحبت کنیم، قطعاً مشخص می‌شود که مذاکرات و صحبت کردن با آقای زمانی به نفع باشگاه شده است و مصاحبه‌ها فکر سرمربی تیم را مشغول می‌کند و من مطئنم بعد از صحبت‌های وزیر روند اظهارات زمانی تغییر می‌کند.

وی تأکید کرد: البته خوب شد که من خیلی زود به این مسئله ورود پیدا کردم و مواردی را که مدنظر بود به آقای سلطانی‌فر منتقل کردم که دیگر قضیه ادامه پیدا نکند.

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اینکه آیا استقلال نیازمند مربی خارجی است، گفت: ما به دنبال مربی خارجی نیستیم و من امروز به منصوریان گفتم اگر نیازی هست که مربی خارجی اضافه شود، این کار را انجام دهیم که او مدعی شد فعلاً نیازی به این موضوع نیست و می‌تواند کارش را پیش ببرد.

خبرنگاری در خصوص جذب بازیکنان جدید سوال کرد که افتخاری گفت: تا اینجا اسمی به من داده نشده و نفر خاصی را به من معرفی نکرده‌اند. فردا هم جلسه داریم و در همین ارتباط بازهم با او صحبت می‌کنم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وزیر خواستار برگزاری جلسه امروز شده بود، گفت: من خودم به وزارتخانه رفتم و با سلطانی‌فر صحبت کردم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص بدهی این باشگاه گفت: بدهی‌ها رقمی بین 60 تا 70 میلیارد تومان است که البته بخشی از آن مالیاتی است و به سال‌های قبل برمی‌گردد. قرار شد جلساتی را با دارایی برگزار کنیم تا به‌تدریج این بدهی‌ها صاف شود.

افتخاری تأکید کرد: خیلی مسائل در این بدهی‌ها تأثیرگذار است، اول اینکه باشگاه‌ها درآمد حرفه‌ای ندارند و دوم اینکه بحث تبلیغات و این‌جور مسائل برای باشگاه‌ها لحاظ نمی‌شود. بلیت‌فروشی و حق پخش هم که نیست، ولی یکی، دو سال است از طریق تبلیغات به باشگاه‌ها پول می‌رسد که قرار شده از این به بعد حق بلیت‌فروشی در اختیار باشگاه‌ها قرار بگیرد.

وی تأکید کرد: ما دو اسپانسر هستیم اما به دنبال راهکار هستیم که با گرفتن اسپانسر سوم مشکلاتمان را حل کنیم. بدهی‌هایی که امروز می‌بینید مربوط به گذشته است و همه عقد قراردادها بدون مطالعه صورت گرفته و باشگاه‌ باید نسبت به درآمدش قرارداد ببندد که متأسفانه در فصل گذشته این موضوع موردتوجه قرار نگرفت و حالا مشکل‌ساز شده است. امروز هم به سلطانی‌فر گفتم که این مسئله برای ما مشکل‌زا بوده و گزارش جامعی را به او ارائه کردم و او قول داد از طریق مجلس و دولت برای دو باشگاه کمک بگیرد.

مدیرعامل باشگاه استقلال درخصوص مشکلات زمین تمرین استقلال و گلایه‌های منصوریان و اینکه محسن کریمی به همین خاطر مصدوم شده، گفت: اولاً که مصدومیت محسن کریمی در بازی با صبا اتفاق افتاد و ربطی به زمین تمرین نداشت. ثانیاً زمین ورزشگاه آزادی از کیفیت خوبی برخوردار است و مشکلی ندارد، ضمن آنکه همه تیم‌ها با کیفیت و محکم جلوی استقلال بازی می‌کنند و همین سفت بازی کردن باعث می‌شود استقلال مصدومان زیادی بدهد، البته قبول دارم اگر تیم خوب بدنسازی شود،‌ این‌قدر مصدوم نمی‌دهیم.