به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دور رفت سی امین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان ایران جام شهدای منا یکشنبه 21 آذرماه با قهرمانی تیم بانک سرمایه به پایان رسید و دور برگشت این رقابت ها نیز از یکشنبه 28 آذرماه آغاز می شد.

سرمربی سایپا در ارزیابی خود از نیم فصل نخست لیگ برتر والیبال گفت: خوشبختانه شاهد مسابقات خوبی در طول 11 هفته این رقابت هابودیم، اکثر تیم‌ها با شرایط ایده‌آلی در مسابقات حضور داشتند و حتی تیم‌ های تازه وارد هم توانستند هم سطح با باقی تیم‌ها کار کنند. شاید بتوان گفت لیگ امسال یکی از سخت‌ترین لیگ‌های چند سال اخیر است.

مسعود آرمات در ادامه گفت: تیم سایپا در طول این فصل نتایج خوبی به دست آورد. این گفته اغلب کارشناسان والیبال است و پیش از آغاز لیگ برتر کمتر کسی تصور می‌کرد تیم سایپا در جمع 4 تیم برتر نیم فصل نخست قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به بازیکنانی که در اختیار داریم من از عملکرد بازیکنانم رضایت دارم و امیدوارم در نیم فصل دوم هم بتوانیم نمایش خوبی داشته باشیم و با برنامه‌ریزی دقیق و درست نتیجه لازم را کسب کرده و در جمع تیم‌های بالای جدول به پلی آف برویم.

سرمربی تیم والیبال سایپا با اشاره به وضعیت داوری‌ها در نیم فصل نخست لیگ برتر والیبال، گفت: اشتباهات داوری جزیی از والیبال است و در برخی مسابقات شاهد برخی سوت‌های غلط بودیم که سرنوشت نتیجه را تغییر داد. در این راستا استفاده از ویدئو چک بسیار کمک خواهد کرد و امیدوارم سالن‌ها به زودی به سیستم ویدئو چک مجهز شوند تا داوری‌ها روی نتیجه بازی تاثیر نگذارد. در مجموع انتقاد چندانی به قضاوت داروان وارد نیست.

سرمربی تیم والیبال صالحین ورامین نیم فصل نخست لیگ برتر والیبال را بسیار جذاب و با کیفیت دانست و گفت: تیم‌های حاضر در این مسابقات شرایط خوبی داشتند و در هر مسابقه نزدیک و پایاپای پیش رفتند.

محمد ترکاشوند ادامه داد: در هفته‌های ابتدایی لیگ تیم‌ها یکدیگر را محک می‌زدند و هماهنگی کافی نداشتند اما این شرایط به مرور بهبود پیدا کرد تا جایی که در هفته های اخیر بازی‌ها واقعا از جذابیت بالایی برخوردار بود.

وی خاطرنشان کرد: تیم‌های خوبی مانند کاله، سایپا و پارسه توانستند نتایج خوبی کسب کنند و تیم‌های بزرگ را آزار دادند. از طرفی بازیکنان به خوبی بین تیم‌ها تقسیم شدند. جدا از دو تیم پیکان و بانک سرمایه که به دلیل بضاعتی که دارند، خیال خود را از حضور در پلی‌آف راحت کردند اما باقی تیم‌ها قطعا تا روز پایانی مسابقات برای پلی آف می‌جنگند.

ترکاشوند در پایان گفت: لیگ امسال تلفیقی از جوانان و با تجربه‌هاست و این جذابیت مسابقات را افزایش داده است و چالش‌هایی دیدنی ایجاد کرد. چیزی در لیگ امسال قابل پیش‌بینی نیست.
سرمربی تیم والیبال هاوش گنبد نیز درباره لیگ برتر والیبال در نیم فصل نخست گفت: در مجموع تیم های شرکت کننده در لیگ برتر از نظر سرمایه گذاری به چند دسته تقسیم می شوند که تیم های همانند بانک سرمایه، پیکان تهران و شهرداری ارومیه در دسته بیشترین سرمایه گذاری هستند.

رحمان محمدی راد با بیان اینکه تیم هایی مانند سایپا، صالحین ورامین و شهرداری تبریز در گروه دوم سرمایه گذاری در لیگ برتر والیبال هستند، تصریح کرد: تیم هاوش گنبد از نظر سرمایه گذاری در رتبه دوازدهم جدول قرار دارد که کمترین هزینه را برای تیم انجام داده است. تیم هاوش 10 روز مانده به شروع لیگ تمرینات خود را آغاز کرده است و به همین دلیل از نظر بدنسازی، بازیکنانش آمادگی کامل شروع این رقابت ها را نداشتند.

وی با بیان اینکه قبل از حضور در تیم هاوش نیز رقابت های لیگ برتر را زیر نظر داشتم، گفت: مسابقات در ابتدای فصل در یک سطح نبود اما رفته رفته تیم ها شرایط بهتری پیدا کردند و مسابقات به هم نزدیک شد.

سرمربی تیم والیبال هاوش گنبد به تغییر سرمربی این تیم بعد از چند هفته از مسابقه اشاره کرد و گفت: بعد از اینکه آقای دوجی خداحافظی کردند، هنوز بازی های سخت تیم هاوش با تیم های بالای جدول باقی مانده بود و در شرایط بسیار سختی تیم را تحویل گرفتم.

محمدی راد با تاکید بر اینکه از نتایج کسب شده در دیدارهای انجام شده رضایت نداریم، گفت: البته بازیکنان تیم تلاش خود را می کنند، اما انتظار من و باشگاه را هنوز برآورده نکرده اند.

وی در ادامه به رفتار غیر اخلاقی برخی مربیان لیگ برتری اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی مربیان قبل از دیدار با هاوش به بازیکنانم پیشنهادهایی برای جذب در باشگاه های خود می دهند که این کار هم غیر اخلاقی است و هم غیر حرفه ای.

سرمربی تیم والیبال هاوش گنبد پیشنهاد به میکائیل تاجر را از جمله این موارد دانست و گفت: تاجر خود تصمیم گرفت که در تیم هاوش بماند و مشکلش نیز حل شد.

وی در پایان به ضرورت تقویت تیم هاوش در نیم فصل اشاره کرد و گفت: چند بازیکن برای اضافه شدن به تیم مد نظر باشگاه هستند که از عصر روز گذشته تمرینات خود را با تیم آغاز کردند و در صورتی که شرایط جسمانی آنان مناسب باشد، جذب خواهند شد. بازیکنانی جذب می شوند که از نظر جسمانی آماده باشند زیرا نیم فصل دوم بسیار کوتاه مدت است و بازیکنان فرصت آماده سازی ندارند.