به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دکتر مسعود سلطانی فر از روزی که بر مسند وزارت ورزش و جوانان نشست تلاش کرد اتمسفر متلاطم ورزش را به ساحل آرامش برساند. او همچنان که تلاش کرد قوت قلبی برای کارلوس کی روش باشد در امور باشگاهی هم همه همت خود را به کار گرفت تا استقلال، پرسپولیس و سایر باشگاه های کشور در آرامش کار خود را دنبال کنند.

این سیاست قطعی وزارت ورزش و جوانان است و تلاش دارد با ایجاد آرامش و سکینه در ورزش به ویژه فوتبال، زمینه تحرک، پیشرفت و توسعه را فراهم آورد. شاید بیشترین تاکید وزیر در چند هفته اخیر و در دیدار با مدیران ارشد ورزش کشور، حاکمیت آرامش و دوری از تنش های بی مورد باشد، این تاکید در حوزه فوتبال بیشتر بوده و با توجه به شناختی که دکتر سلطانی فر از فضای ورزش کشور دارد، تلاش کرده این فضا را به دور از تنش نگه دارد.

حالا اما یک انتقاد و یک واکنش عملی از سوی دو مربی توانمند و با تجربه فوتبال  باعث ایجاد یک شوک بزرگ در فوتبال کشور شده است. نقدهای برانکو به کی روش و بازگرداندن بازیکنان ملی پوش پرسپولیس به تهران، در شرایطی که هم تیم ملی و هم پرسپولیس نیاز مبرم به آرامش دارند اتفاق بسیار ناخوشایندی است.

تیم ملی فوتبال رقابت های بسیار حساس انتخابی جام جهانی را در پیش دارد و پرسپولیس هم در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر به روزهای حساسی رسیده است. دو مربی با تجربه و محبوب فوتبال ایران حتما بیش از همه به این حساسیت واقف هستند، فدراسیون هم قطعا شرایط موجود را بهتر از هر کسی تحلیل می کند، همه طرف های فوتبال کشور می دانند هر اتفاقی که منجر به خسارت در فوتبال ملی و باشگاهی شود از سوی مردم پذیرفته نخواهد شد.

رسانه ها هم حتما اهمیت ایجاد آرامش را می دانند، چقدر خوب بود که رسانه ها به این اختلاف دو سرمربی دامن نمی زدند (اگر چه شاید رسانه ها کمترین نقش را در این اتفاقات ایفا کنند) و فدراسیون هم شرایط را مدیریت می کرد تا چنین اتفاق تلخی رخ ندهد و چقدر خوب است که به جای ادامه دادن این تنش و پرداختن جهت دار به اتفاقات این چند روز، همه افراد و رسانه های تاثیرگذار تلاش کنند آرامش به فوتبال بازگردد و این باور شکل گیرد که منافع همه در پیشرفت ورزش و فوتبال است و این پیشرفت حاصل نمی شود مگر با ایجاد آرامش و دوری از تنش.