به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، باربارا فرناندو خیمنز سرمربی کوبایی و جدید تیم ملی بوکس ایران در نشست خبری امروز رمز موفقیت را نظم و تحمل سختی دانست و گفت: با هدف موفقیت در بازی های آسیایی اندونزی و المپیک 2020 توکیو مسئولیت بوکس ایران را پذیرفته ام.

این مربی در خصوص سقف آرزوهایش در ایران، گفت: کوبایی ها عادت دارند در تیم های مختلف به موفقیت برسند و هر مربی آرزوی قهرمانی با تیمش را دارد. با این حال واقع بین هستم و باید تلاش کنیم تا به نتایج مثبتی دست یابیم.

خیمنز در خصوص نیاز بوکس ایران به جوانگرایی گفت: جوانگرایی کار ساده ای نیست. این روند باید به تدریج انجام شود. باید آنقدر تلاش کنیم و برنامه خوبی داشته باشیم تا در بازی های آسیایی و المپیک آینده تیم خوبی داشته باشیم. سیستم مدرنی طراحی خواهیم کرد تا همه بوکسورها در آن به راحتی سطح خود را بالا ببرند.

همچنین روح اله حسینی نایب رئیس فدراسیون بوکس و مدیر تیم های ملی نیز در این نشست در خصوص مربی کوبایی تیم ملی گفت: او اختیار تام دارد و از خیمنز خواسته ایم تا در تیم های پایه نیز نظرات فنی خود را ارائه کند و حتی برای مربیان داخلی کلاس مربیگری برگزار کند.