به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، محمود فکری پیشکسوت استقلال در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص بازی استقلال و صنعت نفت آبادان که با پیروزی سه بر صفر آبی پوشان پایتخت به پایان رسید گفت: این برد بسیار ارزشمند بود و با توجه به اینکه آوراژ گل استقلال هم بالا رفت باید گفت این برد چهار امتیازی بود. در خصوص مسایل فنی نیز باید به این نکته اشاره کرد که صنعت نفت آن هم در آبادان به هیچ وجه تیم همیشگی نبود و از این تیم انتظار بازی بسیار بهتری می رفت.

کاپیتان اسبق استقلال در ادامه اظهار داشت: متأسفانه نگرانی که در مورد استقلال وجود دارد این است که امسال خیلی نوسان داشته است، همین بازیکنان در یک بازی بسیار عالی هستند و در یک بازی بسیار ضعیف و حتی این نوسان در یک بازی هم وجود داشته و بازیکنان یک نیمه بسیار ضعیف در مقابل یک نیمه معمولی و البته خیلی خوب داشته اند. این یک مشکل فنی است که باید حتما با برنامه ریزی کادر فنی برطرف شود.

انتقاد من از سر دلسوزی است، فکری با گفتن این جمله عنوان کرد: به هیچ وجه قصد به هم ریختن جو تیم را ندارم انتقادی که بنده و برخی دیگر از پیشکسوتان مطرح می کنند به خاطر عشق به استقلال است و ما واقعا دوست داریم هر کاری از دستمان بر بیاید با کمال میل انجام بدهیم. باید شرایطی در استقلال به وجود آید که تیم با روندی صعودی حداقل در پایان فصل بتواند سهمیه آسیایی کسب کند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که برخی از نداشتن یک ترکیب ثابت از کادر فنی استقلال انتقاد می کنند گفت: زمانی وجود دارد که در یک تیم همه بازیکنان آماده نیستند یا برخی دچار مصدومیت یا محرومیت هستند اما به طور کلی در یک تیم معمولا 7 یا 8 بازیکن باید ثابت باشند. 

فکری در پایان درباره بازی روز جمعه استقلال مقابل پیکان اینگونه اظهارنظر کرد: در لیگ هیچ بازی ساده ای وجود ندارد. پیکان یکی از تیم های خوب لیگ است که در دو هفته گذشته نتایج خوبی کسب نکرده و در مقابل استقلال با انگیزه مضاعفی به میدان خواهند آمد. به هر حال امیدوارم شادابی که در بازی با نفت از استقلالی ها دیدیم در این بازی هم وجود داشته باشد اما نمی توان پیکان را با صنعت نفت مقایسه کرد. این تیم نیز در لیگ به دنبال کسب سهمیه است و با توجه به نزدیکی امتیازات دو تیم این دیدار را می توان یک بازی 6 امتیازی قلمداد کرد.