به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دومین روز از رقابت های انتخابی بسکتبال با ویلچر قهرمانی جوانان جهان با سومین پیروزی ملی پوشان جوان کشورمان مقابل تیم استرالیا همراه بود. در این دیدار حساس نمایندگان کشورمان در کوارترهای اول و دوم با نتیجه 20 بر 9 و 41 بر 21 به برتری دست یافتند و این برتری در کوارترهای سوم و چهــارم نیز تداوم داشت و ملی پوشــان جــوان ایرانــی موفق شدند با نتایج 57 بر 44 و 65 بر61  پیروز میدان باشند.

پیش از این نیز نمایندگان کشورمان مقابل تیم های تایلند و هند به برتری دست یافته بودند و این پیروزی سومین برد پیاپی آنها بود. چهارمین دیدار تیم ایران فردا، چهارشنبه، 6بهمن ماه، ساعت 9:30 به وقت محلی بانکوک مقابل تیم چین برگزار خواهد شد. این مسابقات برای کسب سهمیه ی رقابت های قهرمانی جوانان جهان که سال آینده به میزبانی کانادا برگزار می شود در حال جریان است و از تیم های حاضر، سه تیم برتر مجوز حضور در این مسابقات را کسب خواهند کرد.

ایران، هند، ژاپن، تایلند، چین و استرالیا، شش تیم حاضر در این مسابقات هستند و این رقابت ها تا روز شنبه، 9 بهمن ماه در بانکوک برپاست.تیم ملی بسکتبال باویلچر ایران با ترکیب امیررضا احمدی(ایلام)، مهدی مظلوم(مازندران)، مهدی ماندگار(هرمزگان)، علی کریمی(اصفهان)، مجتبی کمالی(فارس)، محمد سیاری، همایون عسگری، مهدی عباسی (مرکزی)، پیمان میزان، حسنعلی کعبی، سیدمهدی موسوی (تهران)، رضا عیوضی(قم) با سرمربی گری حسن پالار در این رویداد ورزشی حضور یافته است.

مسعود فلاح به عنوان مربی، حبیب خمجانی به عنوان نماینده فنی در این اعزام همراه با ملی پوشان هستند و سرپرستی کاروان نیز بر عهده امیر ماندگار فرد است.