به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، به منظور هماهنگی و برنامه ریزی برای برگزاری همایش خیرین ورزش یار جلسه ستاد خیرین ورزش یار وزرات ورزش و جوانان با حضور بهروز منتقمی، دبیر، مازیار ناظمی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، عسگری مدیرکل امور مالی و ذیحسابی، مانگشتی مدیرکل پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان و سایر اعضای ستاد برگزار شد.

بهروز منتقمی در این جلسه با بیان این که خیرین ظرفیت خوبی در ورزش به شمار می روند گفت: ظرفیت رسانه می تواند با جلب اعتماد عمومی، اطلاع رسانی به موقع، جریان سازی خبری و روشنگری، اثرات مثبت ورود خیرین به حوزه ورزش را در حوزه عدالت پرورشی و برخورداری عموم مردم از فضای مناسب ورزش ی معرفی کنند.

دبیر ستاد خیرین ورزش یار وزرات ورزش و جوانان با اعلام خبر برگزاری دومین همایش خیرین ورزش یار در روز 16 اسفند ماه با حضور وزیر ورزش و جوانان، گفت: بنا داریم از دکتر روحانی، رئیس جمهور محترم نیز برای حضور در این همایش دعوت کنیم.

منتقمی افزود: برنامه ریزی مناسب برای حضور چهره های شاخص و محبوب، ساخت مستند خیرین و پوشش خبری و اطلاع رسانی این مراسم از نکات مهمی است که باید به آن ها توجه ویژه داشته باشیم.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد ادارات کل ورزش و جوانان استان ها در حوزه خیرین گفت: 293 پروژه ورزش ی در سراسر کشور توسط خیرین انجام شده است که تاکنون بیش از یک میلیون و 171 متر مربع در سراسر کشور و بالغ بر 148 میلیارد تومان برای این 293 پروژه ورزش ی از سوی خیرین ورزش یار هزینه شده است. همچنین خیرین نزدیک به 200 میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی به حوزه ورزش داشته اند.

دبیر ستاد خیرین ورزش یار وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: 207 خیر ورزش یار در 25 استان کشور، پروژه در دست اقدام دارند و مساحت کل پروژ های تکمیل نشده که توسط این خیرین در دست اقدام است یک میلیون و 171 هزار متر مربع است.

وی با بیان این که کل سهم آورده خیرین ورزش یار بالغ بر 148 میلیارد تومان بوده است گفت: اعتبار مورد نیاز برای پروژه های تکمیل نشده در دست اقدام توسط خیرین ورزش یار بیش از 91 میلیارد تومان است.

منتقمی تعداد پروژه های دارای پیشرفت فیزیکی تا 30 درصد را 52 پروژه، پروژه های 31 تا 60 درصد پیشرفت، 58، پروژه های 61 تا 99 درصد، 62 و پروژه هایی که به بهره برداری رسیده اند را 124 پروژه در سطح کشور اعلام کرد که استان فارس با 59 پروژه، استان اصفهان با 47 پروژه، استان کرمان با 36 پروژه و استان هرمزگان با 24 پروژه، استا نهای برتر در حوزه خیرین ورزش یار هستند.