به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مهرداد پهلوان‌زاده اظهار کرد: در شطرنج رده های سنی نوجوانان و جوانان به همراه کشور هندوستان قدرت اول در جهان به‌شمار می‌رویم و هم‌چنین در آسیا نیز رقابت سختی را با هندوستان داریم.

رییس فدراسیون شطرنج افزود: در رده سنی بزرگسالان نیز پس از کشورهای چین و هندوستان در رتبه سوم آسیا قرار داریم و در جهان نیز در بخش آقایان در رتبه 38 و در بخش بانوان در رتبه بیستم هستیم.

او ادامه داد: این در حالی است که در المپیاد جهانی شطرنج که طی سال جاری و با حضور 187 کشور برگزار شده بود، تیم ملی شطرنج ایران توانست با درخشش خود در رتبه نهم قرار گیرد.

وی در ادامه به مهم‌ترین برنامه‌های این فدراسیون اشاره و بیان کرد: مهم‌ترین هدف ما حضور قدرتمند در رقابت‌های شطرنج قهرمانی داخل سالن آسیا است که سال آینده در کشور ترکمنستان برگزار می شود.

رییس فدراسیون شطرنج اضافه کرد: ما با قدرت در این دوره از رقابت‌ها حضور خواهیم یافت تا بتوانیم با کسب مدال، مقام شایسته‌ای را در رقابت‌های ورزشی داخل سالن آسیا کسب کنیم.

پهلوان‌زاده در ادامه به مسابقات بین‌المللی جام خزر اشاره و بیان کرد: مسابقات بین‌المللی خزر جام شناخته شده ای در جهان است و به عنوان یکی از مسابقات مهم بین المللی محسوب می شود.

او خاطرنشان کرد: پس از اتمام پانزدهمین دوره رقابت‌های شطرنج بین المللی جام خزر، مسابقات بین المللی دهه فجر به میزبانی سرعین اردبیل برگزار خواهد شد و پس از آن نیز، یک‌دوره مسابقه شطرنج سریع در شمیران تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: هم‌چنین مسابقات شطرنج قهرمانی بانوان جهان به میزبانی تهران برگزار خواهد شد و امیدواریم که میزبان شایسته‌ای برای این دوره از رقابت‌ها باشیم و بانوان شطرنج‌باز شایسته ایران نیز بتوانند مقام‌های خوبی را کسب کنند.