به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سارا زینالی در خصوص جشنواره های برگزار شده استعدادیابی بیان کرد: تاکنون در استان های بوشهر، آذربایجان غربی و تهران جشنواره استعدادیابی قایقرانی را با همکاری هیات های قایقرانی استان ها برگزار کرده ایم و این برنامه در دیگر استان ها نیز تداوم خواهد داشت.

وی در خصوص نحوه انتخاب این استان ها اضافه کرد: طبق بررسی هایی که از طریق فدراسیون قایقرانی و دفتر استعدادیابی و توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و مطابق با شاخص های در نظر گرفته شده در رشته قایقرانی و پتانسیل های موجود، اولویت بندی در خصوص برگزاری برنامه ها و جشنواره های استعدادیابی انجام شد و در راستای همان اولویت بندی برنامه استعدادیابی را پیش می بریم.

زینالی افزود: البته امیدواریم به زودی با تاسیس کانون های استعدادیابی قایقرانی در سراسر کشور، بار این کار تا حدودی از روی هیات های قایقرانی برداشته شود و بخش خصوصی نیز در این زمینه یاری رسان باشد.

وی به برگزاری اولین دوره تخصصی توان افزایی کارشناسان استعدادیابی قایقرانی اشاره کرد و گفت: برای اولین بار این دوره تخصصی توان افزایی با همکاری دفتر استعدادیابی وزارت ورزش اواخر بهمن 95 در فدراسیون قایقرانی برگزار خواهد شد.

زینالی تصریح کرد: امیدواریم با حضور کارشناسان قایقرانی از سراسر کشور از این طریق کار استعدادیابی در قایقرانی شکل تخصصی تری به خود بگیرد.