به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، کسری غفوری با بیان اینکه از یازده مربی برای هدایت تیم های ساحلی ایران برنامه گرفتیم، گفت: از بین آنان با چهار مربی وارد مذاکره جدی شدیم، زیرا برنامه هایشان با اهداف والیبال ساحلی ایران هماهنگ بود.

وی تصریح کرد: گزینه نهایی هدایت تیم ملی والیبال ساحلی ایران هفته آینده از بین این چهار گزینه معرفی می شود و تمرینات تیم ملی در کیش زیر نظر این سرمربی ادامه خواهد یافت.

سرپرست سازمان ساحلی درباره شرایط سرمربی جدید تیم ملی والیبال ساحلی گفت: با توجه به اینکه برنامه های والیبال ساحلی به گونه ای تدوین شده است که ایران در بازی های المپیک 2020 توکیو حضور یابد، تجربه حضور در المپیک یکی از آیتم های مهم مد نظر سازمان ساحلی برای انتحاب سرمربی است.

وی با بیان اینکه ملی پوشان والیبال ساحلی هم اکنون تمرینات خود را در اردوی کیش در دو نوبت صبح و عصر پیگیری می کنند، گفت: این تمرینات شامل تمرینات توپی، تکنیکی و تاکتیکی، کار با وزنه و تمرینات اختصاصی والیبال ساحلی در آب (استخر) است که زیر نظر رضا نائینی به عنوان مربی تیم ملی و روزبه یونسی به عنوان سرپرست پیگیری می شود.

مدیر تور جهانی 2017 کیش درباره روند آماده سازی زمین های ساحلی کیش برای این رقابت ها گفت: فدراسیون جهانی والیبال استانداردهای بالایی برای برگزاری تور جهانی سه ستاره دارد. بر این اساس زمین های ساحلی مسابقات باید حداقل 40 سانتی متر ماسه خالص و مرغوب داشته باشد که خوشبختانه زمین ها امروز آماده برگزاری مسابقات شده است و تمرینات تیم های ملی ساحلی ایران نیز در این زمین ها پیگیری می شود.

غفوری ادامه داد: تیم والیبال ساحلی جمهوری چک نخستین تیمی است که روز 21 بهمن ماه وارد جزیره کیش می شود و پس از آن نماینده استرالیا به این جزیره می آید. دومین دوره تور جهانی والیبال ساحلی در ایران از 27 تا 30 بهمن ماه جاری در جزیره کیش برگزار می شود.