به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در ادوار گذشته لیگ برتر (لیگ‌های 16 تیمی)، رسیدن به امتیاز 59 برای قهرمانی هر تیمی کافی بوده است. هرچند در بعضی ادوار تیم‌ها با امتیاز پایین‌تر از این هم قهرمان شده‌اند. مثلا در لیگ ششم سایپا با 56 امتیاز قهرمان شد اما این اتفاق فقط یک بار افتاده است ضمن اینکه بوده‌اند تیم‌هایی که با وجود رسیدن به 58 امتیاز نتوانسته‌اند قهرمان شوند. با این حال مرور جدول سایر ادوار نشان می‌دهد که 59 امتیاز برای قهرمان شدن هر تیمی در لیگ 16 تیمی ایران کافی خواهد بود.

صدرنشین فعلی لیگ شانزدهم پرسپولیس 50 امتیازی است و اگر همه چیز روال عادی خود را طی کند، این تیم هم باید با رسیدن به 59 امتیاز قهرمان شود. به عبارتی اگر پرسپولیس 3 بازی بعدی خود در لیگ برتر را با پیروزی پشت سر بگذارد 59 امتیازی شده و قاعدتا باید قهرمان شود. فاصله این تیم با تیم‌های دوم و سوم هم به اندازه‌ای هست که احتمال رخ دادن چنین اتفاقی وجود داشته باشد.

پرسپولیس در 3 بازی بعدی خود باید به مصاف نفت تهران، استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان برود. بازی سوم هم مقابل صنعت نفت روز 12 فروردین 1396برگزار می‌شود و اگر نتایج بازی‌های رقیبان این تیم هم مطابق میل سرخپوشان باشد، شاگردان برانکو می‌توانند روز 12 فروردین جشن زودهنگام‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر را در آبادان برگزار کنند.