به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، پرسپولیس شب گذشته در نخستین دیدار خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به مصاف  الهلال رفت که این دیدار با تساوی یک-یک به پایان رسید.

الهلال با وجود بازیکنان با کیفیتش به خط حمله آتشین معروف است. این تیم با کیفیت شب گذشته مقابل خط دفاع مستحکم سرخپوشان ایران گرفتار شد و نتوانست برنامه های خود را برای گلزنی به این تیم هموار کند.

الهلال با 9 بازیکن تیم ملی و 4 بازیکن خوب دنیا مقابل پرسپولیس در آستانه شکست بود اما در دقایق پایانی با گلزنی کارلوس ادواردو توانست به گل تساوی این دیدار برسد. در این دیدار الهلال برتری نسبی به پرسپولیس داشت.

باتوجه به حملات مکرری که الهلال به سمت دروازه پرسپولیس داشت اما دفاع مستحکم سرخپوشان اجازه نداد بازیکنان خارجی الهلال که از کیفیت لازم برخوردار هستند بتوانند موقعیت ها را به گل تبدیل کنند.

در این دیدار پرسپولیس فقط یک کرنر داشت اما الهلال با 4 کرنر توانست دروازه سرخپوشان را تهدید کند و در نهایت با همین کرنرها به گل تساوی رسیدند. بازیکنان پرسپولیس نسبت به الهلال موقعیت های شوتزنی بیشتری داشتند که با کمی دقت می توانستند توپ ها را به گل تبدیل کنند. شاگردان برانکو سه بار شوت در چهارچوب داشتند در صورتی که الهلال فقط 2 شوت در چهارچوب داشت.

بازیکنان الهلال که نمی توانستند از قلب دفاع پرسپولیس عبور کنند به شوت از راه دور روی آوردند و 6 بار به سمت دروازه بیراوند شوتزنی کردند اما نتوانستند این دروازه بان را تسلیم کنند. همچنین سرخپوشان هم  فقط سه بار موقعیت شوتزنی از راه دور داشتند.

درصد مالکیت پرسپولیس 44 درصد بود. الهلال هم 56 درصد مالکیت توپ داشت. شاگردان دیاز با پاس کار های متعدد به دنبال نفوذ به سمت دروازه پرسپولیس بودند اما این روند تا محوطه جریمه ادامه پیدا نمی کرد زیرا دفاع سرخپوشان مانع از هرگونه حرکت اضافی بازیکنان الهلال می شدند.

پرسپولیس شب گذشته مقابل تیم قدرتمند عربستان که در لیگ توانست 46 گل به ثمر برساند مقاومت کرد و با نتیجه مناسب تساوی توانست یک امتیاز را کسب کند. سرمربی پرسپولیس معتقد است که سرخپوشان در گروه مرگ قرار دارند و اگر بتوانند در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با تیم های همگروه خود بازی منطقی انجام دهند و به امتیازات لازم برسند می توانند به راحتی از گروه خود صعود کنند.

سرخپوشان در گروه D با الریان قطر، الوحده امارات و الهلال عربستان همگروه است. پرسپولیس در دومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا 10 اسفندماه به مصاف الوحده امارات می رود.