به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، عشرت کردستانی بانوی پارالمپیکی ایران در خصوص عملکرد تیم ملی والیبال نشسته بانوان در سال 95 و توفیقاتی که این رشته به دست آورد صحبت کرد.

کردستانی در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار داشت: سال 95 برای والیبال نشسته بانوان سال پرباری بود و با توجه به اینکه در پارالمپیک ریو حضور داشتیم توانستیم عملکرد مثبتی را از خود نشان دهیم. این اتفاق به خاطر حضور یک مربی کاملا حرفه ای در تیم رخ داد و نعمت بزرگی برای ما بود چون توانستیم جهش خوبی در این مسابقات داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: در چند سال گذشته که مربی حرفه ای در تیم حضور نداشت نتوانسته بودیم به علم روز دنیا آشنا شویم ولی با آمدن مربی نتایج خوبی به دست آمد. باید این موفقیت ها تداوم داشته باشد تا بتوانیم در پارالمپیک 2020 نیز روی سکو برویم. عملکرد خوب ما در پارالمپیک ریو باعث شد که چند تن از بازیکنان ایران در جمع بهترین های دنیا قرار بگیرند هر چند این موفقیتی که بانوان به دست آوردند بازتاب زیادی نداشت.

عضو تیم ملی والیبال نشسته بانوان ادامه داد: در یک سالی که گذشت از عملکرد خودم کاملا رضایت دارم و به آن هدفی که داشتم توانستم برسم. باید اردوهای ما بیشتر شود و مهمترین نکته ای که باید برای موفقیت تیم ملی در نظر داشته باشیم این است که در تیم جوانگرایی کنیم و استعدادهای خوب را از سراسر کشور جمع کنیم و از بازیکنان قد بلند بهره بگیریم.

کردستانی در خصوص پرچم داریش در کاروان پارالمپیک ایران در ریو خاطرنشان کرد: شاید هیچ وقت دیگر این حس تکرار نشود چون بهترین لحظه ای که ممکن است برای هر ورزشکاری پیش آید من در ریو تجربه کردم. هم اینکه به عنوان نماینده ورزشکاران پارالمپیکی بودم و دیگر اینکه یاد شهدای منا را زنده نگه داشته، حضور من با لباس احرام یک شوق مضاعف برای من ایجاد کرد و تبریک رهبر معظم انقلاب بزرگ ترین افتخار برای من بود.