به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا،  بارسا از ابتدا به دنبال گلزنی بود و چند موقعیت خوب را در دقایق اولیه بازی از دست داد. در مقابل والنسیا در ضدحمله قصد ضربه زدن به میزبانش را داشت که این اتفاق افتاد. والنسیا در یک ضدحمله به کرنر دست یافت و مانگالا توانست گل نخست بازی را در دقیقه 29 به ثمر برساند. با این گل حمله‌های آبی‌اناری‌ها بیشتر شد و لوییس سوارس با پاس نیمار در موقعیت خوبی قرار گرفت و توانست تنها 6 دقیقه بعد گل مساوی را به ثمر برساند.

بارسا پس از این گل باز هم به دنبال باز کردن دروازه حریف بود تا بتواند سه امتیاز بازی را کسب کند. یکی از فرارهای سوارس با خطا در محوطه جریمه متوقف شد و مانگالا به این علت کارت قرمز دریافت کرد و از بازی اخراج شد. لیونل مسی توانست ضربه پنالتی را به گل تبدیل کند تا بارسا از مهمانش پیش بیفتد. لحظاتی بعد والنسیا در یک ضدحمله به گل رسید. منیر حدادی در وقت‌های اضافه گل مساوی را وارد دروازه بارسلونا کرد.


شروع نیمه دوم همچون 45 دقیقه ابتدایی بود. آبی اناری‌ها مهمان را تحت فشار قرار دادند و پس از چند موقعیتی که از دست دادند، بالاخره به گل رسیدند. مسی از زاویه بسته دروازه والنسیا را باز کرد. حدادی نیز فرصت گلزنی برای والنسیا داشت اما این موقعیت را از دست داد. در ادامه سوارس، نیمار و مسی می‌توانستند اختلاف را به دو گل برسانند که این اتفاق نیفتاد. ضربه نیمار نیز به تیرک دروازه برخورد کرد. آبی‌اناری‌ها در دقایق پایانی بازی گل چهارم را نیز توسط آندره گومز به ثمر رساندند.