به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، حبیب اخلاقی فرنگی کار سابق تیم ملی ایران در خصوص عملکرد کشتی فرنگی در سال 95 صحبت کرد.

اخلاقی در گفتگو با خبرگزاری برنا، اظهار داشت: یک موفقیت بزرگی برای کشتی فرنگی در سالی که گذشت قهرمانی در مسابقات جام جهانی شیراز بود که به شایستگی این امر اتفاق افتاد ولی این موفقیت که در بازی های جهانی به دست آمد در المپیک ریو تداوم نداشت و فرنگی کاران ما نتوانستند شایستگی لازم را در ریو از خود نشان دهند. ما برای اولین بار به صورت کامل در همه وزن ها در المپیک ریو حاضر شدیم و این فرصت خوبی برای ما بود که بتوانیم نمایش خوبمان در المپیک لندن را در ریو نیز تکرار کنیم ولی متأسفانه میسر نشد.

وی در ادامه افزود: درست است که بچه های تیم ملی در حال حاضر جوان هستند و کادر فنی نیز تازه کار خود را آغاز کرده ولی همین تیم می تواند در آینده حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. کمتر از 4 سال به آغاز المپیک 2020 فاصله داریم و باید در این مدت تیم قدرتمندی را آماده کنیم باید به همین تیم فعلی فرصت دهیم.

فرنگی کار سابق تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: اگر فدراسیون در فرصت باقی مانده برنامه ریزی خوبی داشته باشد در المپیک 2020 فرنگی کاران ما می توانند نتایج درخشان را به دست آورند.