به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، اولین نشست وزیر ورزش و جوانان و معاونین با مدیران کل ورزش و جوانان استان ها در سال جدید از صبح امروز 21 فروردین 96 در این وزارتخانه آغاز شده و هم اکنون در حال پی گیری است.

امیر رضا خادم  معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان ها در ابتدای این جلسه با اشاره به توجه ویژه دکتر سلطانی فر و اهمیت دادن شورای معاونین به ادارات کل ورزش و جوانان استان ها تاکید کرد: توجه به ادارات کل استانی از نکات اصلی وزارت ورزش و جوانان است بطوریکه فراتر از گذشته در جهت حمایت آنها حرکت خواهیم کرد و در عین حال انتظار برنامه ریزی و پاسخگویی به عملکرد هم بیش از گذشته وجود خواهد داشت.

"خادم " رویکرد جدید وزارت ورزش و جوانان را نگاه متفاوت و بهتر از گذشته به ادارات کل ورزش و جوانان استان ها دانست و تصریح کرد: هر دو ماه یکبار جلسات با حضور مدیران استانی برگزار خواهد شد چرا که نگاه تخصصی در این زمینه به عملکرد ادارات کل ورزش و جوانان استان ها و تاثیر آنها بر پیشرفت ورزش کشور به وجود آمده و خوشبختانه مدیران حاضر در شورای معاونین هم جملگی از مدیرانی هستند که سابقه خوبی در زمینه مدیریت استانی دارند و حساسیت موضوع استان ها را هم درک می کنند.

معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان ها ادامه داد: در گذشته یکی از شاخص های ارزیابی ادارات کل استانی میزان مدال آوری ورزشکاران آن استان در رویدادهای مهم ورزشی از جمله بازی های المپیک و بازی های آسیایی و رخدادهای قهرمانی آسیا و جهان بود که اکنون دیدگاه این است که نباید در ارزیابی ها، وظایفی را که فدراسیون ها برعهده دارند از مدیران استانی طلب کنیم به همین منظور تعداد مدال و قهرمانی ها که 60درصد از ارزیابی ادارات کل استان را شامل می شد به پانزده درصد کاهش یافته و توزیع های منطقی‌تری را در شاخص‌های مختلف خواهیم داشت و در این راستا شاخص های قهرمانی، امورحقوقی، پشتیبانی و منابع انسانی، امور جوانان، امور فرهنگی، همگانی، حوزه وزارتی، نظارت عمرانی و ...مد نظر قرار می گیرند.

خادم  گفت: آنچه مسلم است باید تغییر دیدگاه و رفتاری در این زمینه داشته باشیم و بیشتر فراهم کردن زمینه و بستر مناسب را برای توسعه و پیشرفت ورزش و امور جوانان به عنوان ملاک در استان ها قرار دهیم چرا که در زمینه قهرمانی و مدال آوری این فدراسیون ها هستند که باید پاسخگو باشند.

معاون وزیر در ادامه نظارت مدیران کل استانی برعملکرد هیات های ورزشی را مهم بر شمرد و از مدیران خواست با هماهنگی و همگرایی با فدراسیون ها عملکرد هیات ها را رصد کنند.

خادم همچنین اهتمام ویژه در حوزه بانوان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: ورزش بانوان با رشد خوبی در کشور همراه شده بنابراین در استان ها نیز حوزه بانوان باید مورد توجه و دقت بیشتری قرار گیرد به ویژه در رابطه با حامیان مالی که بیشتر برای ورزش آقایان است باید به سمت ورزش بانوان نیز هدایت شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان ها، توجه جدی به موضوع جوانان را یکی از اصلی ترین وظایف وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد که مورد تاکید وزیر ورزش و جوانان قرار دارد و از مدیران استانی اهتمام ویژه در خصوص امور جوانان را خواستار شد.

امیررضا خادم  موفقیت ادارات کل استانی را در گرو همراهی مدیران شهرستانی و هیات های استانی دانست و تاکید کرد: مدیران کل ورزش و جوانان استان ها باید مدیران شهرستانی را با آموزش های مختلف همراه برنامه های کلان نمایند و از پتانسیل های قانونی آنها نیز استفاده کنند. آنچه مسلم است هیات های استانی و ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها دو بال اصلی برای موفقیت هر اداره کل استانی محسوب می شوند.

معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان ها با اشاره به احکام برنامه ششم توسعه اظهار داشت: احکام بسیار خوبی برای ورزش و امور جوانان مصوب شده که ماحصل آن را در ماه های آینده به وضوح در استان های کشور ملاحظه خواهیم کرد که ضرورت دارد با مدیریت منطقی از منابعی که در مقایسه با قبل بسیار بیشتر و بهتر به جامعه ورزش و جوانان تزریق شده، در راستای تعالی و پیشرفت ورزش و امور جوانان بهره بگیریم.