به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، پس از مثبت اعلام شدن دوپینگ فایل اسکندراف فرنگی کار وزن 46 کیلوگرم تیم آذربایجان در رقابت های جهانی 2016 گرجستان، مدال طلا از وی گرفته شد و در نهایت مدال برنز این وزن نیز به محمد مهرابی کشتی گیر کشورمان رسید.

مهرابی در دیدار نیمه نهایی در مقابل این کشتی گیر آذربایجانی شکست خورده بود و در نهایت نیز با شکست در دیدار رده بندی به مقام پنجم رسید اما با توجه به دوپینگ اسکندراف، وی در جایگاه سوم وزن 46 کیلوگرم قرار گرفت.

اتحادیه جهانی کشتی طی نامه ای به فدراسیون کشتی، اعلام کرد که رنکینگ وزن 46 کیلوگرم رقابت های جهانی کشتی فرنگی نوجوانان اصلاح شده و مدال برنز به محمد مهرابی کشتی گیر کشورمان رسیده و به زودی برای وی ارسال می شود.

رده بندی انفرادی وزن 46 کیلوگرم به شرح زیر است:
 
46 کیلوگرم: 1- البک ارگاشف (ازبکستان) 2- نستور دانیل رامیرز (مکزیک) 3- ولادمیر زابیوروتا (روسیه) و- محمد مهرابی (ایران)

بدین ترتیب تیم آذربایجان که پس از ایران در این رقابت ها با 63 امتیاز به عنوان نایب قهرمانی رسیده بود با کسر 10 امتیاز کشتی گیر خود در جایگاه چهارم ایستاد و کاپ نایب قهرمانی این رقابت ها نیز به تیم ترکیه می رسد و تیم روسیه نیز که پیش از این در جایگاه چهارم قرار داشت به عنوان سومی تیمی این رقابت ها رسید. تیم آذربایجان نیز در جایگاه چهارم قرار گرفت.