به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، بهمن رضایی، رئیس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین از اعزام 14 ملی پوش از دو و میدانی کاران جانباز، معلول، نابینا و کم بینا خبر داد.

وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون پیرامون اعزام تیم ملی دوومیدانی ایران به بازی های کشورهای اسلامی باکو گفت: در بخش جانبازان و معلولین 5 ورزشکار و در بخش نابینایان و کم بینایان 9 ورزشکار به این مسابقات اعزام می شوند که همگی در قالب تیم ملی دو ومیدانی ایران در بازی های کشورهای اسلامی حضور خواهند یافت.

رضایی افزود: طبق اعلام برگزار کننده مسابقات در قسمت معلولیت های جسمی و حرکتی تنها رقابت های کلاس های F56 و F57 در مواد پرتاب وزنه و دیسک برگزار می شود و البته باید گفت چون میزبان مسابقات در این دو کلاس و ماده قوی تر هستند، رقابت ها را نیز محدود کردند.

رئیس انجمن دوومیدانی خاطرنشان کرد: پنج ورزشکاری که از فدراسیون جانبازان و معلولین انتخاب شدند، افرادی هستند که نفرات اول و دوم کلاس و ماده خود به شمار می روند و سه نفر از آنها به تازگی در بازی های پارالمپیک ریو حضور داشتند.

وی گفت: در بخش نابینایان و کم بینایان نیز 8 ورزشکار مرد و یک ورزشکار خانم به این رقابت ها اعزام می شوند که مسابقات آنها در مواد پرتابی، دو ها و پرش ها برگزار خواهد شد.

رضایی اعلام کرد: برای اولین بار است که در مسابقات کشورهای اسلامی، رقابت های بخش معلولین با افراد غیر معلول همزمان با هم برگزار می شود و طبق آخرین اعلام حدود 40 کشور برای شرکت در این رویداد ورزشی اعلام آمادگی کرده اند.

رئیس انجمن دوومیدانی گفت: تمرینات این ملی پوشان به صورت غیر متمرکز برگزار شده و یک اردوی متمرکز که متصل به اعزام نیز هست برای آنها در نظر گرفتیم که از 16 تا 23 اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود.

در بخش جانبازان و معلولین جاوید احسانی شکیب، علی محمدیاری ( تهران)، مهدی مرادی (زنجان)، جواد دلاکه ( گیلان)، علیرضا قلعه ناصری ( خوزستان) به این مسابقات اعزام می شوند و در بخش نابینایان و کم بینایان نیز وحید علی نجیمی، هاجر صفرزاده ( اصفهان)، سامان پاکباز ( کهکیلویه و بویراحمد)، امیر خسروانی ( فارس)، آرش خسروی، حسین سعیدی، سید عرفان حسینی، سجاد نیک پرست ( بوشهر) و مسعود حیدری ( لرستان) ملی پوشان اعزامی به این مسابقات هستند.

بازی های کشورهای اسلامی از 24 تا 31 خرداد ماه به میزبانی باکو برپاست.