به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، ایگور کولاکوویچ در حاشیه تمرین تیم ملی والیبال گفت: بازیکنانی که در گروه دوم تمرین دعوت شدند به دلیل استراحت کافی با ذهنیت بهتری به تمرین آمدند اما از نظر فیزیکی زیاد آماده نبودند.

وی در پاسخ به این سئوال که تمرکز اصلی تمرینات بر روی چه موضوعاتی است، گفت: روی حرکات سرعتی و تمرینات پرشی تمرکز در چند روز گذشته تمرکز داشتیم.

سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره تمرینات گروه اول تیم ملی گفت: باید این دیدگاه را عوض کنیم و گروه اول و دوم نگوییم. در حال حاضر تیم ملی والیبال در اردوی آماده سازی با 16 بازیکن است و سه بازیکن نیز به دلیل مصدومیت کهنه تمرینات جداگانه دارند. برخی بازیکنان با تیم ملی به اردوی لهستان نمی‌آیند که دلایل آن نیز به شرایط فیزیکی آنان برمی‌گردد.

وی تصریح کرد: تمرینات تیم ملی در دو گروه کوچک و بزرگ پیگیری می‌شود که گروه کوچک تمرینات پایه ای دارند و گروه بزرگ تمرینات تخصصی خود را دنبال می‌کنند.

کولاکوویچ با بیان اینکه هنوز بازیکنان نهایی خود را انتخاب نکرده ام، گفت: همه بازیکنان ایران شایستگی قرار گرفتن در تیم ملی والیبال را دارند. توانایی والیبال ایران زیاد است و هنوز فرصت داریم که بازیکنان جدیدی اضافه کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که امکان صعود ایران به مرحله نهایی لیگ جهانی وجود دارد یا نه؟ گفت: اگر امید به صعود نبود به ایران نمی آمدم. والیبال ایران توانایی صعود به مرحله نهایی دارد. تیم ملی با تلاش و تمرین بیشتر به جایگاهی که شایستگی آن را دارد، می رسد.

سرمربی تیم ملی درباره حضور نیافتن شهرام محمودی در تمرین تیم ملی به رغم دعوت از این بازیکن گفت: فکر می کنم محمودی تصمیم خود را گرفته و علاقه ندارد که به تیم ملی بیاید. به تصمیم این بازیکن احترام می گذاریم و اگر از نظر ذهنی آماده نیست، بهتر است که در تیم ملی والیبال بازی نکند. البته من شخصا فکر می کنم که محمودی هنوز توان بازی در تیم ملی را داشت چون 28 سال سن بیشتر نداشت.