به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رئیس انجمن دوومیدانی فدراسیون جانبازان و معلولان با اعلام این  خبرگفت: تیم دوومیدانی با ترکیب پنج ورزشکار در اردوهای تمرینی برای حضور موفق در مسابقات جهانی ID آماده می شود. اردوی نخست این تیم در سال جدید از ۲۰ تا ۲۷ فروردین ماه برگزار شد و اردوی پایانی نیز از ۱۵ تا ۲۲ ادیبهشت ماه در تهران انجام خواهد شد.

بهمن رضایی افزود: کورش فرهادی در پرش طول و سه گام، حسین دهقانی در پرتاب وزنه و نیزه، کامبیز طارمی در دوی ۱۰۰ و ۲۰۰ متر، احمد غفاری در دوی ۸۰۰ و ۱۵۰۰ متر و وحید شهابی در دوی ۵ هزار متر ورزشکاران اعزامی به مسابقات جهانی هستند.

وی اظهار داشت: تیم ملی ۲۳ اردیبهشت ماه به تایلند محل برگزاری مسابقات اعزام می شود و مسابقات نیز از ۲۵ تا ۲۸ اردیبهشت انجام خواهد شد.

وی درباره غیبت پیمان نصیری دونده موفق کشورمان در این مسابقات گفت: نصیری برای مسابقات جهانی لندن آماده می شود و به همین دلیل احمد غفاری را به جای وی انتخاب کرده ایم.

رضایی هدف از اعزام تیم به مسابقات جهانی ID را ارتقای رنکینگ جهانی و پشتوانه سازی برای رقابت های پیش رو دانست.

وی ادامه داد: هدف ما بازی های پاراآسیایی جاکارتا است و اکنون ۷۰ ورزشکار آماده داریم. در دوره قبل با ترکیب ۵۴ نفر در بازی های پاراآسیایی اینچئون شرکت کردیم که تعداد مدال هایمان به جایگاه ایران در بازی ها کمک کرد.