به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، نخستین جلسه کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی در سال 96 صبح امروز به ریاست عباس ترابیان و کلیه اعضا در سالن اجتماعات روابط عمومی فدراسیون برگزار شد.

عباس ترابیان، رئیس کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی در ابتدا گفت: در این نشست از دکتر لیلا صوفی زاده، نایب رئیس امور بانوان و فروزان سلیمانی، سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان دعوت کردیم تا درباره برنامه های آینده تیم ملی فوتسال بانوان توضیحاتی را به اعضا ارائه دهند.

وی در ادامه بیان کرد: در همین راستا مقرر شد تیم ملی فوتسال بانوان جهت آمادگی برای رقابت های داخل سالن آسیا که از 25 شهریورماه تا سوم مهر در ترکمنستان برگزار می شود، آمادگی و هماهنگی های لازم را فراهم کند.

ترابیان در ادامه اظهار داشت: در این نشست در مورد 3 محور اساسی تحت عنوان شرح وظایف کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی بحث و بررسی شد و مقرر شد این کمیته در ارتباط با تعین کادر فنی کلیه تیم های ملی فوتسال و فوتبال ساحلی در رده آقایان و بانوان فعال باشد. همچنین نظارت اکید بر انجام و برگزاری اردوهای مورد نظر تیم های ملی به شکل جدی داشته باشد. ضمنا در خصوص اردوها و مسابقات برون مرزی تیم های ملی نظر خود را به عالی ترین مقام فدراسیون اعلام کند.

رئیس کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی درباه برگزاری مسابقات لیگ کشوری افزود: با توجه به اینکه بازیکنان تیم های ملی در بستر باشگاهها پرورش می یابند، مقرر شد کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی بر چگونگی عملکرد ، اضافه و کم شدن تیم ها در رقابتها نظارت مشورتی داشته باشد.

وی در ادامه در خصوص برنامه های تیم ملی فوتسال بزرگسالان گفت: محمد ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال در این نشست حضور داشت و پیرامون عملکرد و برنامه های تیم ملی بزرگسالان مطالبی را عنوان کردند. برهمین اساس مصوب شد تیم ملی «ب» فوتسال جهت شرکت در مسابقات داخل سالن 2017 آسیا ترکمنستان تشکیل شود و تدارکات لازم برای این مسابقات از قبیل آماده سازی بازیکنان جوان  فراهم شود.

ترابیان در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شد تیم ملی فوتسال بزرگسالان برای آمادگی و هماهنگی رقابت های جام ملتهای آسیا که بهمن ماه 96 برگزار می شود، اردوهای مناسبی در ماه مبارک رمضان داشته باشد. 

این جلسه با حضور عباس ترابیان، رئیس کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی، محمدرضا ساکت، ناصر صالح، مصطفی عمادی، سیدمهدی ابطحی و پروین رمضانی برگزار شد.