به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار مقابل تراکتورسازی گفت: ما همیشه به اواخر لیگ که می‌رسیم نمی‌دانم چرا قرعه ما به تبریز می افتد. من به واسطه همسرم آذری زبان‌ها را دوست دارم. امیدوارم فردا یک بازی خیلی خوب از دو تیم ببینیم و اگر خدا ما را لایق بداند بتوانیم سربلند از زمین مسابقه خارج  شویم.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که آیا مساوی برای تیمش راضی کننده است اضافه کرد: شروع لیگ برای ما خوب نبود و نتایج سینوس‌واری گرفتیم. دلیل آن هم جا به جایی‌های زیاد در تیم ما بود. باید از صبر هواداران‌مان تشکر کنم. تمام این موفقیت‌ها را بعد از لطف خدا مدیون هواداران هستیم مخصوصا در جام حذفی شرایط ما ایده آل بود و در بازی با نفت نتوانستیم نتیجه مورد نظر را بیگریم. ما با تراکتروسازی فاصله زیادی داشتیم اما خدا را شکر توانستیم خودمان را پیدا کنیم. اکنون به شرایطی رسیده‌ایم که فردا بازی ۶ امتیازی با تراکتورسازی داریم. با صبر و حوصله بازی می‌کنیم. تراکتورسازی در سال‌های گذشته یکی از سه قطب فوتبال ایران شده است. در جام‌های مختلف جزو مدعیان قهرمانی است و امسال هم در فینال جام حذفی حضور دارد.

سرمربی استقلال در ادامه گفت: ما می‌خواهیم حرفه‌ای و با حوصله بازی کنیم. تجربه بازی با نفت را مقابل تراکتورسازی دارم و چنین جمع خوبی را در ورزشگاه یادگار امام تبریز به خاطر دارم که ۸۵ هزار نفر به ورزشگاه آمده بودند. مهم این است که در وهله نخست مردم از بازی رضایت داشته باشند و هر تیمی که بیشتر زحمت کشید، مزد زحماتش را بگیرد.

منصوریان درمورد غایبان تیمش گفت: ما یک بازیکن سرما خورده به نام محسن کریمی داریم. بقیه بازیکنان آماده بازی فردا هستند. تمام نفرات ما با بازی در لیگ قهرمانان آسیا تجربه بالایی را به دست آوردند.

منصوریان در مقایسه فوتبال ایران و دیگر کشورهای آسیا گفت: فوتبال ایران رشد خوبی داشته اما از نظر سخت افزاری ضعیف هستیم. کیفیت فوتبال نسبت به سال گذشته در یک سطح بوده و پیشرفت آنچنانی نداشته است. تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند، با فراز و نشیب رو به رو می‌شوند.  در ابتدای فصل تعطیلی‌های پشت سر همی وجود داشت و  در انتهای فصل تیم‌ها مجبور می‌شوند چند روز یک بار بازی کنند. اما از نظر نرم افزاری قوی ظاهر شدیم و برنامه‌ها کمتر دچار تغییر می‌شود. ۵،۶ استادیم با کیفیت در سطح کشور داریم. امیدوارم در سال‌های آینده از نظر سخت افزاری پیشرفت کنیم.

سرمربی استقلال درباره مهدی رحمتی و اینکه چه جریان‌هایی پشت سر آمدن و نیامدن او به تبریز وجود داشت گفت:  ما از دو جنبه نگران بودیم. جدا از فضای بازی رفت که معتقدم یک بار برای همیشه باید این موضوعات تمام شود، زمان در زندگی کوتاه است و رافت و گذشت بسیار مهم است. مهدی رحمتی اسکویی اهل آذربایجان است. فقط نمی‌خواهم فضای آذری در آذری بهم بخورد. نمی‌خواهم آذری زبان‌ها مقابل یک فرد آذری قرار بگیرند. ما در این‌باره یک جلسه گذاشتیم و به این نتیجه رسیدیم که تبریز شهر مهدی رحمتی است. رحمتی خواستار آمدن به تبریز بود اما ما نمی‌خواستیم بیاید اما به این نتیجه رسیدیم که تبریز شهر او است و باید بیاید. ما به زیبایی فوتبال فکر می‌کنیم و این حاشیه ها جالب نیست. فردا هم ما با بازوبند مشکی وارد زمین می‌شویم و کادرفنی هم لباس مشکی به تن دارند. البته این اتفاق خاصی نیست و وظیفه ما است که در مقابل این حادثه اینطور رفتار کنیم.

منصوریان درباره اینکه آیا با یک امتیاز هم امیدوار به کسب رده دوم می‌مانند گفت: ما به وضعیت تاکتیکی خودمان و تیم حریف نگاه می‌کنیم. آقای قلعه نویی مربی خود من هم بوده است و باید فردا بسیار با هوش بازی کنیم. فاصله بین بازی‌های ما کمتر از بازی‌های تراکتورسازی بود و سعی می‌کنیم فردا نیروزی تازه نفس در زمین داشته باشیم و هر یک از بازیکنان هر کدام از تیم‌ها که بهتر باشند، آن تیم نتیجه بهتری می‌گیرد.

سرمربی استقلال درباره پیروزی‌های بیشتر تراکتورسازی نسبت به استقلال در بازی‌های رو در وی اخیر، اظهار کرد: من دیروز آمار رویارویی‌های تراکتورسازی و استقلال را مشاهده کردم. تراکتورسازی بردهای بیشتری داشته و یکی از دلایل آن هم این است که آن‌ها هواداران زیادی در تهران دارند و احساس میزبانی به بازیکنان آن‌ها می‌دهد.  این موضوع در پیروزی‌های تراکتورسازی دخیل بوده است. امیدوارم این رکوردها را کمی جا به جا کنیم.

او درباره زمان شروع بازی های لیگ گفت: حتما باید ساعت مسابقات را در شهرهایی مانند آبادان برای ۹ و ۱۰ شب بگذارند. باید در ساعات خنک برگزار شود تا به مشکلات آب و هوایی بر نخوریم. تابستان‌ها گرمای جنوب و زماستان‌ها سرمای شمال کشور اذیت می شوند. در کشورهای اروپایی چنین مشکلاتی حل شده و باید امکاناتی فراهم کنند تا مشکلاتی از قبیل یخ زدن چمن ورزشگاه به وجود نیاید. اگر  یک بار هزینه کنند برای همیشه کافی است.

منصوریان در ادامه گفت: فردا مطمئنم هواداران خوب آذری زبان در ورزشگاه حاضر می شوند و به بازیکنانم گفتم که حواسشان باشد تا مبادا هواداران آزرده خاطر شوند. باید تلاش کنیم که هواداران تراکتورسازی آزرده خاطر نشوند و آن ها هم باید سعی کنند تا تیم خودشان را تشویق کنند.

سرمربی استقلال در مورد قهرمانی پرسپولیس گفت: به پرسپولیس که رقیب سنتی ما است بابت قهرمانی تبریک می‌گویم. با بسته شدن پنجره نقل و انتقالات برای تراکتورسازی و استقلال، آسیبی به ما در رقابت با پرسپولیس خورد. پرسپولیس رقیب سنتی ما است و  وقتی با رقیبی بازی می‌کنید به حریف رحم نمی‌کنید اما در خارج از بازی حریف قابل احترامی برای ما است. امیدوارم همین رقابت سالم میان استقلال، تراکتورسازی و پرسپولیس در سال آینده هم وجود داشته باشد. با بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ما آسیب خوردیم و هم چند بازیکن بزرگ را از دست دادیم اما تراکتورسازی بیشتر از ما از این موضوع آسیب خورد. در کورس رقابت با پرسپولیس جا ماند اما نمی‌خواهم قهرمانی آن‌ها را لوث کنم.

سرمربی استقلال اظهار کرد: گذراندن داربی و بازی‌های سخت پشت سرهم برای جوانان ما سخت بود اما این بازیکنان به شرایط روحی و روانی خوبی رسیدند و از ۲۲ نفری که در تیم ما وجود دارند همه شانس بازی در مقابل تراکتورسازی را دارند و در همه خطوط از جمله در خط دروازه مهره‌های خوبی داریم. خدا را شکر هیچ نگرانی از بابت جوانان نداریم.