به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، غلامرضا شعبانی بهار، معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان نیز در این همایش با تشکر از حضور دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: این برنامه به مناسبت هفته سلامت و بهداشت برگزار می شود و شعار امروز به نام روز تحرک بدنی و فعالیت گرهی نام گذاری شده است.

وی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان در راستای تحقق سیاست های راهبردی دولت در بخش ورزش توسعه ورزش همگانی را به عنوان اولویت اصلی خود می داند.

شعبانی بهار گفت: در طول سه سال و نیم گذشته 10 و نیم درصد به آمار ورزشکاران عمومی و 13 و 3 دهم درصد به تعداد ورزشکاران سازمان یافته کشور افزوده شده است.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به توفیقات دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف ورزش گفت: در بخشهای ورزش همگانی، قهرمانی، ورزش بانوان و عمرانی و زیرساخت ها دستاوردهای زیادی در طی سه سال و نیم گذشته به دست آمده که همه این ها مبین این است که دولت تمام تلاش خود را برای توسعه متوازن ورزش در بخش های مختلف انجام داده است.

در این همایش دو دستگاه تردمیل از طرف وزیر ورزش و جوانان و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به قید قرعه به دو تن از حاضرین اهدا شد. همچنین 25 دوچرخه به قید قرعه به حاضرین اهدا شد.