به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، نصیری گفت: دهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور جوانان در بخش آقایان و هشتمین دوره این مسابقات در بخش بانوان ویژه ورزشکاران بین 13 تا 19 سال (متولدین سالهای 1377 تا 1383) در نظر گرفته شده و در سال جاری برگزار می شود.

نصیری افزود: در این مسابقات هر استان می تواند در کلاس های چهار گانه BC1  تا BC4 دو ورزشکار معرفی کند و در مجموع هر تیم می تواند 8 ورزشکار به همراه داشته باشد که با احتساب بخش بانوان، این عدد به 16 ورزشکار در هر استان می رسد.

نایب رئیس انجمن بوچیا خاطرنشان کرد: به همراه بخش نامه مسابقات، فرم اعلام اسامی نیز به هیات های استانی ارسال شده است و هیات ها تا 25 اردیبهشت ماه فرصت دارند نسبت به اعلام اسامی ورزشکاران خود برای حضور در این مسابقات، اعلام آمادگی کنند.

وی در ادامه گفت: این رقابت ها در سال جاری به میزبانی یکی از استان های کشور که به زودی مشخص خواهد شد، برگزار می شد و به منزله ی انتخابی تیم ملی جوانان نیز خواهد بود و نتایج ورزشکاران در این مسابقات مورد ارزیابی کادر فنی تیم ملی و انجمن قرار خواهد گرفت.

نصیری افزود: اگرچه کلاس بندی ورزشکاران در زمان برگزاری مسابقات بررسی می شود، اما از هیات های استانی درخواست داریم تا ورزشکارانی را به این مسابقات اعزام کنند که کلاس بندی آنها قطعی و مورد تایید باشد.

نایب رئیس انجمن بوچیا در پایان تصریح کرد: از کلیه ی هیات های استانی درخواست می شود نسبت به اعلام اسامی ورزشکاران مورد نظر خود تا تاریخ 25 اردیبهشت اقدام نمایند و پس از این تاریخ به درخواست های ارسالی ترتیب اثر داده نخواهد شد.