به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، به مناسبت هفته‌ "کارگر" در مجموعه ورزشی سالن دارو پخش از زنان ورزشکار کارگر با حضور معاونت ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش کارگری تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

امروز نهم اردیبهشت ماه به مناسبت هفته‌ "کارگر" زنان ورزشکار کارگر با حضور در مجموعه ورزشی سالن دارو پخش در پنج رشته ورزشی طناب کشی، فوتبال دستی، پینگ‌پنگ، دارت و تیروکمان به صورت نمادین شرکت کردند و در پایان این مراسم از ۱۰ نفر زنان ورزشکار کارگر در رشته‌های مختلف مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند. در این مراسم شعبانی بهار و امیرحسینی نیز به صورت نمادین در مسابقات تیروکمان شرکت کردند.

غلامرضا شعبانی بهار در آیین «تجلیل از بانوان ورزشکار کارگر» در تهران گفت:‌ بخش های مختلف در هفته کارگر فعالیت های ورزشی را در دستور کار قرار داده اند و همچنین مدیران شرکت ها و کارخانه ها نیز از برنامه های ورزشی آنان حمایت می کنند.

وی گفت:‌ هدف وزارت ورزش و جوانان، توسعه ورزش کارگری در همه بخش های جامعه کارگری است و فدراسیون ورزش کارگری نیز به عنوان مجری اهداف وزارت ورزش و جوانان نتایج خوب و قابل قبولی کسب کرده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه دولت برای همگانی کردن ورزش توجه و عنایت زیادی دارد، گفت: زمانی که کارگران جامعه ایرانی که جمعیت بالایی از کشور را تشکیل می دهند در امر ورزش فعال باشند، قطعا در بهره وری جامعه نیز نقش به سزایی خواهند داشت.

شعبانی بهار در خصوص رقابت های جهانی ورزش کارگری که خرداد ماه در کشور لتونی برگزار می شود، اظهار داشت: ورزشکاران کارگر به مسابقات جهانی لتونی در 18 رشته اعزام می شوند که 6 رشته آن به بانوان اختصاص دارد و این موضوع نشان از توجه و عنایت دولت و وزارت ورزش و جوانان به ورزش بانوان است.

وی ادامه داد: البته برای افزایش بهره وری در ورزش کارگری بایستی مدیران کارخانه ها و شرکت ها نیز فعالیت بیشتری از خود نشان دهند تا تاثیر آن در بهره وری کارگران دیده شود.

وی در باره برنامه هایی که وزارت ورزش و جوانان در سال 96 برای ورزش همگانی در نظر گرفته است، گفت:‌ تفاهم های خوبی بین وزارت ورزش و جوانان و نهادها و شرکت ها و کارخانه هایی که نیروی کارگری دارند، وجود دارد و وزارت ورزش و جوانان با همکاری ورزش کارگری در تلاش برای توسعه ورزش بین خانواده ها و تمام اقشار جامعه است.

شرکت داروپخش که میزبان این مراسم بود، از برترین های ورزشکاران زن در رشته های تیر وکمان، فوتبال دستی، طناب کشی، پرتاب دارت و پتانگ تجلیل کرد.

در این مراسم امیرحسینی (رئیس فدراسیون کارگری) و صادقی (معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) و دکتر فریبا محمدیان(معاون اموربانوان وزیر ورزش و جوانان نیز حضور داشتند.

در ادامه سیدامیر حسینی رئیس فدراسیون ورزش های کارگری اظهار داشت: نزدیک به 40 میلیون از جمعیت کشور را کارگران تشکیل می دهند که برای بهره وری بیشتر در تولیدات و صنعت کشور لازم است به توسعه ورزش کارگری توجه شود. توسعه ورزش کارگری سبب کاهش صدمات به کارگران می شود و کمک می کند آنان در محیط کار و خانواده با نشاط بیشتری فعالیت کنند.

وی با اشاره به اینکه درصد قابل توجهی از فعالیت کارگران به بانوان اختصاص دارد، اظهار داشت: زنان کارگر به عنوان مادران و همسران در خانواده های خود نیاز دارند در کنار کار و تلاش با انجام ورزش شادابی بیشتری برای خود و خانواده شان ایجاد کنند تا روحیه نشاط و شادابی آنها با ورزش حفظ شود.

وی ادامه داد: فدراسیون ورزش کارگری نگاه ویژه ای به زنان کارگر ورزشکار دارد و بر همین اساس از 18 رشته اعزامی به مسابقات جهانی لتونی، 6 رشته را به بانوان اختصاص داده ایم.

وی در باره اینکه چه برنامه هایی برای خانواده های کارگران در نظر گرفته اند، گفت: در کارخانه ها و شرکت های تولیدی تسهیلاتی برای استفاده کارگران از سالن های ورزشی در نظر گرفته ایم که ورزش همگانی را در خانواده خود توسعه دهند.

حسینی ادامه داد: در سال 95 کارگران زیادی در رشته های ورزشی فعالیت داشتند، مدال های مختلفی نیز کسب کردند و 193 کارگر در قالب 18 رشته ورزشی به رقابت های جهانی لتونی اعزام می شوند و امیدوارم به مانند دوره قبل که در ایتالیا برگزار شد، موفقیت های خود را تکرار کنند.