به گزارش گروه ورزطشی خبرگزاری برنا، امیرحسین پیروانی، سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان درباره برگزاری اردوهای تدارکاتی گفت: از 28 فروردین ماه تمرینات تیم ملی فوتبال جوانان آغاز شده و طبق توافق اولیه قرار شد تا از اول اردیبهشت ماه کلیه بازیکنان خود را در اختیار داشته باشیم.

وی ادامه داد: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین، اردوی تدارکاتی مستمری نداشتیم چرا که بازیکنانمان در اختیار باشگاه های خود بوده و به عنوان بازیکن ثابت یا ذخیره در لیگ برتر و دسته اول به میدان می رفتند. متاسفانه با فشرده شدن مسابقات و حساسیت، بازیکنان به غیر از 5 ملی پوش، در باشگاه‌های خود به عنوان بازیکن ذخیره حضور دارند و  عدم حضورشان در اردو باعث می شود تا تیم به هماهنگی لازم نرسد.
 
وی ادامه داد: شرایط جسمانی بازیکنان از حالت ایده آل خارج شده است. روز یکم اردیبهشت ماه از بازیکنان تست گرفتیم و پس از انجام تست متوجه شدیم که بازیکنان از لحاظ جسمانی در شرایط مناسبی نیستند. برای حضور در جام جهانی باید بازیکنان از لحاظ جسمانی کاملا آماده باشند. شرایط بازیکنان ما از لحاظ جسمانی ایده آل نبود و برای حضور در جام جهانی اصلا مناسب نیست.
 
سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ادامه داد: با توجه به شرایط ملی پوشان، با گروه بدنسازی خود جلسه های متعدی گذاشته و برنامه ریزی کاملی برای بازیکنان در نظر گرفتیم اما متاسفانه بازیکنان در اردو حاضر نشده و در اختیار باشگاهها قرار گرفتند. من شرایط تیمها را به خوبی در دو هفته پایانی و با توجه به حساسیت هایی که وجود دارد، درک می کنم اما  از همکاران خود درخواست دارم که شرایط را بررسی کنند و بازیکنانی که در شرایط مسابقه قرار نمی گیرند و به عنوان بازیکن ذخیره هستند را در اختیار تیم های ملی  بگذارند تا بتوانیم در تمرینات از آنها به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم.
 
وی ادامه داد: من سوالم از مسئولین باشگاه ها این است که آیا برای باشگاه ها دو هفته پایانی مهم است یا حضوری مقتدر در رقابت های جام جهانی و به اهتزاز در آمدن پرچم ایران؟ در حال حاضر 9 روز از اردوی تدارکاتی گذشته و بازیکنان اصلی خود را نداریم. تیم ملی با یک دروازه بان تمرین می کند و تیم نفت دروازه بان خود را خواسته و تیم فولاد خوزستان نیز اجازه حضور دروازه بانش را در تمرینات نداد و در نهایت و بدون شک این اتفاقات، شرایط را برای ما سخت کرده است.
 
پیروانی ادامه داد: گروهمان بسیار سخت است. تیم های همگروه ما تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته و این در حالی  است که ما بازیکنان خود را در اختیار نداریم. بزرگترین و مهمترین دغدغه ام این است که بازیکنانم را در اختیار ندارم. قرار است تا دو بازی دوستانه با سنگال داشته باشیم. اگر قرار باشد در این دو بازی ملی پوشان اصلی را نداشته باشم، بازی کردن با این تیم فایده ای ندارد. همانطور که می دانید بازیکنان از مسابقات قهرمانی آسیایی بحرین تاکنون به طور کامل در اختیار نداشتیم و اگر هماهنگی بین بازیکنان برقرار نشود نمی توان موفق بود.
 
وی در پایان گفت: نگرانی عدم حضور بازیکنان و برگزاری تمرینات بدون در اختیار داشته ملی پوشان جای نگرانی دارد و از همکاران خود می خواهم  اجازه ندهند این روزهای طلایی که داریم، از دست بدهیم. امیدوارم مسئولین فدراسیون و رئیس سازمان تیم ملی به این مسئله ورود کرده و مشکل ما را حل کنند. از شنبه در شهریار یک اردوی تدارکاتی خواهیم داشت و سپس 4 روز در تهران  تمرینات خود را برگزار کرده و امیدوام در فرصت 10 روزه باقیمانده تیم به شرایط مناسبی برسد.