به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا،رقیه اله کرمی ضمن ابراز رضایت از روند برگزاری این اردو گفت: اردوی انتخابی تیم ملی در سه مرحله برگزار شد و بهترین های مسابقات قهرمانی کشور و مسابقات آزاد به این تمرینات دعوت شدند.

رئیس انجمن تیراندازی خاطرنشان کرد: این اردو جنبه ی آموزشی نداشت و صرفا برای سنجش رکورد مدعوین بود که در شرایط مختلف عملکرد آنها رصد شد و زیر نظر بود. البته با پایان یافتن این اردو نمی توانیم اسامی نهایی تیم ملی را اعلام کنیم و به زودی یک مرحله ی دیگر اردوی انتخابی خواهیم داشت و امکان دارد اردوهای دیگری نیز به همین منظور برگزار شود.

وی افزود: اگر شرایط فراهم شود و بتوانیم مسابقات آزاد را پیش از ماه مبارک رمضان برگزار کنیم، قطعا از بهترین های مرحله اول مسابقات آزاد نیز دعوت بعمل می آوریم و این نفرات جایگزین ورزشکارانی می شوند که در اردوی انتخابی رکوردهای مناسب به ثبت نرساندند. البته این روند به صورت ثابت ادامه خواهد داشت و در طول سال اگر به استعداد ویژه  و تیرانداز نخبه به ویژه در رده سنی جوانان برخورد کنیم، حتما از این افراد برای حضور در اردوی تیم ملی دعوت می کنیم.

وی در ادامه گفت: رکوردها در این اردو صرفا در بخش مقدماتی رصد شد، اما در اردوهای بعدی هم رکورد مقدماتی و هم رکورد فینال مورد ارزیابی قرار می گیرد و کار فنی تیم ملی به صورت تدریجی از اردوهای انتخابی بعدی صورت خواهد گرفت.

رئیس انجمن تیراندازی تصریح کرد: نفراتی که می خواهند به تیم ملی راه پیدا کنند باید در نظر داشته باشند که یکی از شروط ورود به اردوی انتخابی حضور داشتن درکلیه ی مسابقات رسمی است که از سوی فدراسیون برگزار شده و این مساله در انتخاب آنها تاثیر دارد و صرفا افرادی دعوت می شوند که در مسابقات شرکت داشته باشند و البته باید گفت که آمادگی روحی و روانی و حسن اخلاق نیز از دیگر شرایط مهم به شمار می رود.

اله کرمی افزود: هنوز هیچ مسابقه ای که شرایط مورد نظر ما را داشته باشد در تقویم رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک اعلام نشده و انجمن با انتخاب بهترین نفرات برای حضوری قدرتمند در اولین رویدادی که در خور حضور باشد، تلاش می کند.

وی گفت: در بخش های سه گانه ی اولین اردوی انتخابی تیم ملی، شاهد رشد خوبی در برخی از مواد بودیم. به عنوان مثال در تپانچه بادی بانوان و آقایان، به ویژه در بخش بانوان، رکوردهای بسیار خوبی به ثبت رسید و این نشان از رشد چشمگیر این رشته در میان ورزشکاران دارد.

رئیس انجمن تیراندازی در پایان خاطرنشان کرد: در تفنگ بادی، کلاس SH2 نیز نفرات خوبی حضور داشتند و در کلاس SH1 نیز بانوان بسیار خوب ظاهر شدند و در بخش آقایان نیز باید تلاش بیشتری صورت بگیرد تا رکوردها به حد انتظار برسد. اما در مجموع از برگزاری این اردو رضایت دارم و امیدوارم بتوانیم در نهایت بهترین های ایران را به ترکیب اصلی تیم ملی دعوت کنیم.