به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، نوجوانان دختر کشورمان در نهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا توانستند با کسب 6 مدال زرین و یک مدال نقره‌ای سکوی نخست این رقابت‌ها را برای نخستین بار و پس از نزدیک به دو دهه، مقتدرانه و با شایستگی به نام ایران بزنند.

در ادامه صحبت های این 7 مدال آور ایران خواهید خواند:

پوراسماعیل: پرچم ایران را به اهتزاز درآوردن افتخار بزرگی است

زهرا پوراسماعیل کاپیتان تیم‌ملی تکواندو ایران در نهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا گفت: سطح فنی رقابت‌ها نسبت به دوره قبل خیلی بهتر شده بود. شاید تعداد کشورها شرکت کننده در سطح آسیا کمتر باشند اما وجود رقیبان قدرتمندی همچون کره‌جنوبی که همیشه خود را از مدعیان قهرمانی می‌داند کار را سخت‌تر می‌کند.

وی در خصوص مبارزاتش افزود: من برای رسیدن به این مقام، در مبارزه نخست نماینده کره‌جنوبی را 9 بر یک و به آسانی شکست دادم اما در فینال با توجه به اینکه تکواندوکار چینی از لحاظ فیزیکی نسبت به من جثه بزرگتری داشت کمی سخت‌تر نتیجه را به نفع خود به پایان رساندم. خدا رو شکر با توجه به شناختی که از رقیبانم داشتم توانستم موفق عمل کنم و عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب نمایم.

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا در پایان خاطرنشان ساخت: هدف بعدی من حضور در مسابقات قهرمانی جهان 2017 – کره‌جنوبی است و انشاا... که مشکلی به وجود نیاید تا بتوانم بار دیگر با قدرت برای کشورم افتخارآفرینی کنم و نشان دهم که دختران ایران همیشه می توانند خوش بدرخشند.

نژاد: به طلای المپیک نوجوانان 2018 فکر می‌کنم

مبینا نژاد تکواندوکار وزن 42- کیلوگرم کشورمان گفت: برای دومین مرتبه بود دررده‌سنی نوجوانان حضورداشتم، همه کشورها با آمادگی کامل وبرای کسب عنوان قهرمانی دراین مسابقات شرکت کرده بودند و برای کسب مدال طلا می‌جنگیدند.

وی باتوجه به حضور در هر دو رویداد آسیایی و جهانی این رده سنی در خصوص سطح رقابت ها گفت:

من سابقه حضور در دو میدان آسیایی و جهانی را داشتم، به نظرم این دو مسابقات با یکدیگر برابر هستند، تعداد کشورها در رقابت‌های جهانی شاید بیشتر باشد و مبارزات بیشتری را باید پشت سر گذاشت تا به مدال رسید اما در آسیایی نیز با وجود کشورهای نامدار نمی‌توان مسابقات را دست کم گرفت و فکر کرد که به آسانی می توان به مدال رسید.

نژاد درخصوص رقیبانش در این دوره گفت: تایلند، چین تایپه و کره‌جنوبی همه حریفان سختی بودند و به مقام کمتر از قهرمانی رضایت نمی‌دادند اما خدا رو شکر توانستم آنها را شکست دهم و چهارمین مدال طلا را در کارنامه ورزشی خود ثبت نمایم.

قهرمان تکواندوی آسیا درپایان خاطرنشان ساخت: قصدم حضور وموفقیت درالمپیک 2018 نوجوانان کسب خوشرنگ‌ترین مدال این رقابت‌ها است و مطمئن باشید برای رسیدن به این مهم، تمام توان خود را به کار می‌گیرم.

مومن‌زاده: دلم میخواست اولین مدالم طلایی باشد

مهلا مومن‌زاده نایب قهرمان مسابقات آسیایی نوجوانان گفت: اولین تجربه حضور در رده‌سنی نوجوانان را تجربه می‌کردم و سطح این مسابقات برای من خیلی سنگین‌تر از نونهالان بود. خوشحالم که توانستم نایب قهرمانی وزن 44- کیلوگرم را در این رقابت‌ها کسب کنم اما دلم می‌خواست بر سکوی قهرمانی قرار بگیرم.

تکواندوکار وزن 44- کیلوگرم کشورمان اینطور ادامه داد: در نخستین مبارزه حریف کره‌جنوبی را با نتیجه 24 بر 6 از پیش رو برداشتم و به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کردم، در این مرحله نیز با برتری در راند طلایی به فینال رقابت‌ها راه پیدا کردم اما در این دیدار با قبول شکست برابر تکواندوکار تایلندی مدال نقره نصیبم شد.

وی در پایان با اشاره به کسب این مقام افزود: در مبارزات پیش از فینال انگشتم آسیب دید و همچنین مبارزات نهایی زودتر از برنامه اعلامی کمیته مسابقات آسیایی اغاز شد و شاید دلیل اینکه به مدال طلا نرسیدم همین عوامل باشد اما ناگفته نماند که باید تلاش بیشتری می‌کردم.

علیزاده: فکر نمی‌کردم خوشرنگ‌ترین مدال آسیا را کسب کنم

زهرا علیزاده تکواندوکار وزن 46- کیلوگرم کشورمان گفت: برای نخستین‌بار بود که در اردوی تیم‌ملی حضور داشتم و خدا رو شکر توانستم بهترین نتیجه را در این رقابت ها را کسب کنم، اصلا فکر نمی‌کردم بتوانم مدال طلا را بدست آورم و بسیار خوشحالم که توانستم جواب زحمات کسانی که مرا در این امر کمک کردند بدهم.

وی در رابطه با سطح فنی مسابقات اینطور بیان کرد: شاید تعداد تکواندوکاران زیاد نبود اما نهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا سطح فنی بالایی داشت و تمامی کشورها برای کسب مدال طلا مبارزه می‌کردند. خدا را شکر توانستیم با تلاش تیم و کمک کادرفنی قهرمان شویم.

دارنده مدال زرین آسیا افزود: تمام سعی خود را می‌کنم تا در المپیک نوجوانان 2018 لباس تیم‌ملی را پوشیده و بهترین مبارزات خود را ارائه دهم.

ولی‌نژاد: هدفم طلای نوجوانان است

یلدا ولی‌نژاد تکواندوکار وزن 59- کیلوگرم کشورمان که در نهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا آخرین مدال طلای نمایندگان ایران را در این رقابت‌ها به نام خود ثبت کرد، گفت: مسابقات سطح بسیار بالایی داشت اما با توجه به شرایطی که فدراسیون تکواندو برای ما مهیا کرد، آمادگی لازم را بدست آورده بودیم و توانستیم بر سکوی قهرمانی قرار بگیریم.

ولی‌نژاد در ادامه بیان کرد: برای نخستین بار حضور در میدان بین‌المللی را تجربه می ‌کردم، خوشرنگ‌ترین مدال را توانستم از آن خود کنم و قطعا با حس خیلی خوبی همراه بود چراکه حریفان قدرتمندی همچون کره‌جنوبی، ازبکستان و فیلیپین را از پیش رو برداشتم.

وی در پایان افزود: یکی از آرزوهای من این بود که با پرچم کشورم دور افتخار بزنم و به همه ثابت کنم که دختران ایرانی هیچ چیز کم ندارند. خدا را شاکرم که این آرزو به تحقق پیوست.

شاکری: کسب مدال طلای آسیا، موفقیت بزرگی است

مبینا شاکری قهرمان مسابقات آسیایی نوجوانان 2017 گفت: مسابقات سطح بسیار بالایی داشت، همه تلاش کرده بودند و برای کسب مدال طلا می‌جنگیدند اما با توجه به تلاشی که در اردو داشتم توانستم با سربلندی از شیاپ‌چانگ خارج شوم.

شاکری در ادامه بیان کرد: با شکست نمایندگان کره‌جنوبی، قزاقستان و فیلیپین توانستم عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب و دومین مدال طلا را در کارنامه ورزشی خود ثبت نمایم.

قهرمان آسیا در پایان بیان کرد: خدا را شکر توانستم خوشرنگ ترین مدال را برای کشورم به ارمغان بیاورم و از حالا تلاشم را می‌کنم تا به بازی‌های المپیک نوجوانان 2018 و المپیک 2020 توکیو راه پیدا کنم.

شجاعی: دختران ایران قدرت خود را به رخ مدعیان قهرمانی کشیدند

زهرا شجاعی دارنده مدال طلایی قهرمان آسیا در خصوص سطح مسابقات و مبارزاتش گفت: مسابقات سطح بالایی داشت و همه کشورها برای کسب خوشرنگ‌ترین مدال در این رقابت‌ها حضور داشتند. خدا را شکر از لحاظ داوری مشکلی نداشتیم و توانستم نتایج تلاش و زحماتم را با بهترین مدال بگیرم.

وی افزود: در نخستین مبارزه خود در رقابتی حساس و نفس‌گیر نماینده ازبکستان را با یک اختلاف امتیاز شکست دادم، در ادامه نماینده میزبان را در راند طلایی از پیش رو برداشتم و در فینال با نتیجه 23 بر 3 و غلبه بر تکواندوکار کره‌‌ ‌جنوبی به آرزوی خود که کسب مدال طلا بود دست یافتم.

طلایه دار وزن 63- کیلوگرم نوجوانان در پایان خاطر نشان ساخت: خیلی خوشحالم که توانستم با کسب مدال طلا خانواده و مربیانم را خشنود سازم و در آن زمان تنها یاد تلاش‌های و تمرین‌هایی که کردم افتادم و خدا را شاکرم که توانستم بهترین نتیجه را کسب نمایم.