به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا،  افسانه علیپور، مربی تیم ملی بوچیای بانوان با ابراز رضایت از شرایط خوب شاگردانش، گفت: تیم ملی شامگاه روز شنبه سی ام اردیبهشت ماه برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا به کشور هنگ کنگ اعزام خواهد شد. این تیم بعد از پشت سر گذاشتن سه اردو به هماهنگی خوبی رسیده و از شرایط خوبی برخوردار است.

وی افزود: شاگردانم تمریناتشان را صبح و بعدازظهر و به مدت یک هفته انجام می دهند تا در مسابقات قهرمانی آسیا به عنوان نخست دست پیدا کنیم. در پایان اردو نیز چهار بازیکن زن و چهار بازیکن مرد در چهار کلاس به این رقابت‌ها اعزام خواهند شد. 

مربی تیم ملی بوچیای بانوان با بیان این مطلب که از حریفان  در مسابقات قهرمانی آسیا شناختی ندارد، اظهار داشت: از حریفانمان در این مسابقات شناختی نداریم، اما بازیکنان با تمام قدرت تمرین می کنند تا در آن مسابقات با عملکردی قابل قبول نتیجه خوبی به دست آورند. قوی ترین حریفان ما نیز چین، کره جنوبی و تایلند هستند.

وی خاطرنشان کرد: فیلم بازی تیم های چین و کره جنوبی را به دست آورده و آنالیز کرده ایم، بازیکنان آنها را می شناسیم و با شاگرانم تمرین می کنیم تا بویژه در گوشه ها و راه دور موفق تر باشیم.

علیپور هدف از شرکت تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا را کسب مجوز حضور در مسابقات قهرمانی جهان دانست و گفت: هدف از حضور تیم ملی در این رقابت ها به دست آوردن رنکینگ و امتیازی است که بتوانیم به مسابقات جهانی راه یابیم. در صورت کسب ورودی مسابقات جهانی نیز ملی پوشان باید تلاش بیشتری کنند تا برای حضور موفق در این رقابتها آماده باشند.

تیم ملی بوچیا برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا با ترکیب فرشید داغستانی، رضا محمدی پناه، حسین جعفری، فرشید استجلو، راضیه کاظم‌پور، مریم ملکی فلاح، فهیمه عباسی و جمیله فلاح شنبه ساعت ۱۱ شب به کشور هنگ کنگ اعزام خواهد شد.