به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سجاد کرم پور، عضو تیم گلف ایران در رقابت‌های بین المللی گلف که توانست به عنوان سومی این دوره از رقابت‌ها دست پیدا کند در گفتگو با خبرنگار برنا درباره این رقابت ها اظهار داشت: مسابقات سطح بالایی داشت و کشورهایی که در این دوره از رقابت‌ها شرکت کرده اند از آمادگی لازمی برخوردار بودند.

وی ادامه داد: ایران در یک رقابت فشرده توانست از امتیاز میزبانی خود استفاده کند و از نتایج موجود نهایت استفاده را ببرد. کشورهایی که در این رقابت‌ها شرکت کردند از امکانات و زمین های مناسب برخوردار بودند و توانستند به امتیازات لازم دست پیدا کنند. ایران اگر از زمین استاندارد مناسبی بهره مند باشد می تواند در رقابت های مختلف به نتایج مورد نیاز دست پیدا کند.

کرم پور با اشاره به اینکه برگزاری رقابت های بین المللی گلف برای نخستین بار به میزبانی ایران گام موثری است، افزود: باید باز هم این شرایط ایجاد شود تا ایران در رقابت‌های آسیایی هم از گزینه های میزبانی باشد. عملکرد وزارت ورزش و جوانان در این مدت برای شناساندن رشته ورزشی گلف بسیار ارزنده بود و توانست گام مثبتی در این راستا بردارد.

وی درباره احتمال کسب سهمیه المپیک توسط  تیم گلف ایران، گفت: برای دریافت سهمیه نیاز به امکانات و زمین مناسب است. رییس فدراسیون گلف توانست به مدت 12 روز مربی از کشور استرالیا به ایران بیاورد. وی توانست نکات خوبی را به گلف بازان ایران آموزش دهد اما این زمان بسیار محدود بود و باید شرایطی ایجاد شود تا مربیان مجرب و خوب دنیا به ایران بیایند و نکات آموزشی مناسبی به گلف بازان ایرانی آموزش دهند.

کرم پور با تاکید بر اینکه از وزارت ورزش و جوانان درخواست می کنم تا زمین های استاندارد را در سراسر ایران گسترش دهد تا گلف بازان کشورمان بتوانند با آمادگی لازم به رقابت‌های مختلفی بپردازنند، تصریح کرد: خوزستان مهد گلف ایران است اما در این استان زمین مناسب گلف وجود ندارد. زمین خاکی هم که در این استان در اختیار باشگاه حفاری قرار دارد که اگر این زمین چمن شود می تواند به گلف بازان این استان کمک های بسیاری کند زیرا 80 درصد تیم ملی گلف ایران از گلفبازان خوزستانی است.

وی در پایان گفت: تیم گلف ایران در آینده ای نزدیک دو دیدار برون مرزی دارد که اگر شرایط زمین استاندارد در کشورمان مهیا باشد تیم ملی گلف ایران می تواند در این دوره از رقابت‌ها به عنوان مناسبی دست پیدا کند.