به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، شروین اسبقیان، سرپرست فدراسیون ژیمناستیک درخصوص ثبت حرکت سعیدرضا کیخا در مسابقات جهانی و همچنین حمایت وزارت ورزش و جوانان از این رشته صحبت کرد.

اسبقیان در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: ثبت حرکت توسط کیخا افتخار بزرگی برای ورزش ژیمناستیک بود که به نام ایران در جهان ثبت شد.خوشبختانه بعد از سالیان زیاد توانستیم این حرکت مثبت را به ثبت برسانیم. اکثر قهرمانان ژیمناستیک مدال آوران جهانی و المپیک هستند که توانستند به فینال راه پیدا کنند و حرکتی که کیخا توانسته ایجاد کند کمتر از کسب مدال جهانی نیست.

وی در ادامه افزود: در این بین حمایت وزارت ورزش و جوانان به خصوص دکتر سلطانی فر از ورزش ژیمناستیک بسیار ارزشمند است. با توجه به برنامه ای که وزارت ورزش و جوانان در دولت یازدهم برای توجه به ورزش های پایه و پرمدال دارند توانستیم افتخارآفرینی کنیم و یک حرکت جهانی را به نام ایران ثبت کنیم.

سرپرست فدراسیون ژیمناستیک خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه 4 ساله که برای فدراسیون داشتیم در این مدت که در خدمت ورزش ژیمناستیک بودم اردوهای مفصلی را برگزار کردیم و ملی پوشان با برنامه هدفمند تمرینات خود را پیگیری کردند. در حال حاضر خود را آماده می کنیم برای مسابقات کشورهای اسلامی و بعد از آن نیز به رقابت های قهرمانی آسیا اعزام خواهیم شد ولی در نهایت برنامه اصلی ما برای حضور موفق در بازی های آسیایی خواهد بود. با توجه به حمایتی که وزارت ورزش و جوانان از این ورزش به عمل می آورد و برنامه هایی که داریم امیدواریم در مسابقات پیش رو بتوانیم بهترین عملکرد را به دست آوریم.

اسبقیان درخصوص برنامه استعدادیابی در این فدراسیون اظهار کرد: برنامه استعدادیابی را در کلیه استان ها انجام خواهیم داد چون نفرات خوبی در کل کشور هستند که می توانند آینده این رشته را تأمین کنند، با افزایش ورزشکاران سازمان یافته درصد موفقیت ما برای پیشرفت این ورزش دوچندان خواهد شد. تلاش ما این است که در همه استان ها مسابقات و جشنواره ها را برگزار کنیم. در فدراسیون جهانی جایگاه قابل قبولی را در جهان پیدا خواهیم کرد و از همه پیشکسوتان نیز دعوت می کنیم که به این ورزش کمک کنند تا بتوانیم ژیمناستیک را همانند رشته هایی که رشد کافی داشته اند برسانیم.