به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سیدعبدی افتخاری رییس فدراسیون اسکی در مورد مهمترین رویداد این رشته در سال جاری به خبرنگار ما گفت: ما از سال گذشته برنامه ریزی ویژه ای برای المپیک زمستانی 2018 کره جنوبی داشتیم و امیدواریم بتوانیم روند صعودی سال گذشته را در سال 96 با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

وی درخصوص تعداد شرکت کنندگان کشورمان در این رقابت ها که بهمن ماه برگزار خواهد شد افزود: در حال حاضر چهار ورزشکار در دو رشته آلپاین و صحرانوردی قطعی است.

افتخاری در ادامه به موفقیت ستار سیف در رقابت های جهانی سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته با حمایت وزارت ورزش و جوانان برای نخستین بار در مسابقات جهانی و در رشته صحرانوردی موفق به صعود به دور دوم شدیم همچنین در مسابقات آسیایی عملکرد بسیار خوبی داشتیم و در مجموع 32 روز در مسابقات بین المللی حضور پیدا کردیم.

وی درباره عملکرد چهار ساله دولت تدبیر و امید در ورزش گفت: دولت نگاه بسیار خوبی به ورزش دارد و حضور و حمایت شخص رییس جمهور از ورزشکاران المپیکی بسیار ارزشمند است و این حمایت ها از سوی دکتر سلطانی فر نیز باعث شده ورزشکاران در رشته های مختلف انگیزه بیشتری پیدا کنند و به شخصه بنده انتخاب دکتر سلطانی فر در وزارت ورزش و جوانان را با توجه به عملکرد مدیریتی گذشته که سابقه طولانی در مسئولیت های مختلف اجرایی است را نوید دهنده توفیقات بیشتر برای ورزش ایران می دانم.

رییس فدراسیون اسکی در پایان خاطرنشان کرد: نگاه توسعه ای دولت به ورزش همگانی و اضافه شدن بودجه در این بخش در چارچوب برنامه توسعه می تواند تحول بسیار بزرگی در این قسمت بسیار مهم ورزش باشد.