به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مهرداد علیقارداشی رییس فدراسیون تنیس روی میز درخصوص عملکرد چهار ساله دولت در بخش ورزش صحبت کرد.

علیقارداشی در گفتگو با خبرنگار برنا با اشاره به اقداماتی که دولت یازدهم در این مدت برای رشد ورزش در کشور انجام داده اظهار کرد: یکی از شعارهای انتخاباتی دولت تدبیر و امید در سال 92 توجه ویژه به بحث ورزش بود که خوشبختانه شاهد آن هستیم که این مسئله با توجه به پیگیری‌های مجموعه وزارت ورزش و جوانان رشد و پویایی قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی در ادامه افزود: تا سال‌ها پیش شاید فقط چند رشته ورزشی بود که مورد حمایت قرار می‌گرفت و بیشتر مورد توجه بود، از این‌رو استعدادها در رشته‌های ورزشی دیگر نمی‌توانستند ظرفیت و قابلیت‌‌های خود را نشان دهند. تنیس روی میز یکی از این رشته‌ها بود که توانسته در چهار سال گذشته حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد و در میادین بین‌المللی افتخارآفرینی‌های زیادی را انجام دهد. کسب 3 سهمیه در رقابت‌های المپیک ریو توسط پینگ‌پنگ‌بازان کشورمان برگ زرینی از عملکرد دولت یازدهم و وزارت ورزش و جوانان در این حوزه است.

رییس فدراسیون تنیس روی میز تصریح کرد: پینگ‌پنگ‌بازان خوب ایران توانستند در رقابت با کشورهای مدعی این رشته برای اولین بار سه سهمیه را به دست آورند که اگر با قرعه سخت در ریو متوجه نمی‌شدند قطعا به مراحل بعد نیز می‌توانستند صعود کنند. این راهی که برای رشد ورزش آغاز شده قطعا در سال‌های بعد نیز ادامه خواهد داشت.

علیقارداشی همچنین یکی از دستاوردهای مهم این دولت را پیشرفت ورزش بانوان عنوان کرد و خاطرنشان کرد: بانوان ورزشکار در چهار سال گذشته به این خودباوری رسیدند که می‌توانند پا به پای ورزشکاران مرد به رقابت بپردازند و در میادین بین‌المللی افتخارآفرینی کنند. در المپیک ریو بانوان ما هم تواسنتد در کسب سهمیه رکوردشکنی کنند و هم اینکه طلسم نگرفتن مدال توسط بانوان در رقابت‌های المپیک توسط کیمیا علیزاده تکواندوکار خوب کشورمان شکسته شد.