به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، ریچارد بیت که برای تدریس در دوره مربیگری حرفه‌ای به ایران آمده است، در خصوص رزومه خود گفت: ۷۰ سال سن دارم. تمام دوران زندگی خود را در فوتبال انگلیس گذراندم. زمانی فوتبال بازی می کردم که پول ارزشی در قراردادها نداشت.

وی ادامه داد: دوران جوانی ام را برای شفیلد ونزدی توپ زدم. بعد به دانشگاه رفتم و لیسانس تربیت بدنی گرفتم و سپس وارد تیم بیرمنگهام شدم و سالها برای این تیم توپ زدم. ۲۱ سال است که مربی  هستم. 3سال در مالزی مربی بودم و ۱سال در کانادا و مابقی را در اطراف شهرهای مختلف انگلستان به مربیگری پرداختم.

بیت درباره برپایی دوره مربیگری حرفه ای خود در تهران و اینکه از میان حاضران در این دوره چه کسانی را از قبل می شناسد بیان داشت: قبل از هر چیز باید بگویم خوشحالم از اینکه به ایران آمدم و با مربیانی دیدار داشتم که عاشقانه کار می کنند. در میان حاضران در دوره، من فقط علی دایی را می شناسم. او یک بازیکن بین المللی بود و بارها دایی را در فیفا دیده بودم. در مجموع بر این باورم باتوجه به اینکه ایرانیان از هوش خوبی برخوردارند می توانند کلاس را به خوبی به اتمام برسانند. 

مدرس انگلیسی درمورد اینکه در این دوره چه مسائلی آموزش داده می شود گفت: مهارت های ورزشی، ارتباط برقرار کردن در زمین، روانشناسی ورزشی و مدیریت و اجرا در داخل زمین از مواردی است که در این دوره انجام می شود.

بیت درباره اینکه به عنوان یک مدرس باتجربه فیفا و یوفا چه نظری درباره فلسفه مربیگری دارد اظهار داشت: همه باید این را بدانیم که مربی یک معجزه گر نیست ولی قادر است عوامل مربوط به کارکرد تیم را تحت نظر خود دربیاورد و از این راه تغییرات زیادی در جهت بهبود کار فراهم کند.به طور حتم در داخل زمین یک بازیکن باید شخصیت قدرتمندی داشته باشد که جایگاه تیم را با نظر سرمربی بالا و بالاتر ببرد. مربی در عصر امروز باید خلاقیت در روش کارش داشته باشد تا احتمال موقیت تیمش بالا برود.