به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، پنجمین روز از رقابت های وزنه برداری همبستگی کشورهای اسلامی بابرگزاری حرکت یکضرب دسته ۱۰۵ کیلوگرم وبا حضور هفت وزنه بردار کلید خورد.محمدرضا براری که نفر اول استارت لیست رقابت ها محسوب می‌شود به همراه رضا آقازاده نمایندگان کشورمان در این رقابت ها هستند.

براری در کنار وزنه برداری از عراق با رکورد ورودی 390 کیلوگرم در صدر استارت لیست این دسته قرار دارد.همچنین رضا آقازاده  با رکورد ورودی370 کیلوگرم پس از وزنه بردار ازبکستانی با رکورد ورودی 375 کیلوگرم در جایگاه چهارم جای گرفته است.

رضا آقازاده ابتدا وزنه ۱۶۴ کیلوگرم را بالای سر برد و سپس درخواست وزنه ۱۷۰ کیلوگرمی را داد که در مهار آن ناکام شد و در مرتبه سوم نیز در بلند کردن این وزنه ناکام ماند تا پرونده وی در حرکت یکضرب بسته شود.محمدرضا براری در اولین انتخاب خود پشت وزنه ۱۷۵ کیلوگرمی رفت و به راحتی آن را بالای سر برد.وی سپس درخواست وزنه ۱۷۹ کیلوگرمی را داد و این وزنه را نتوانست بالای سر ببرد.

براری در سومین شانس خود پشت وزنه ۱۸۱ که رکورد آسیا بود ایستاد اما موفق به بالاکشیدن وزنه نشد تا کارش را با ثبت ۱۷۵ کیلوگرم پایان دهد.سلوان العفوری وزنه بردار عراقی در این حرکت با ثبت ۱۷۶ کیلوگرم اول شد.