به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در جلسه سازمان تیم‌های ملی که در خصوص تصمیم گیری برای ترکیب تیم ملی ایران در بازی‌های داخل سالن آسیا برگزار شد، اسامی دوومیدانی کاران اعزامی به مسابقات ترکمنستان مشخص شد.

در این نشست که مجید کیهانی، هاشم صیامی، رییس و دبیر فدراسیون، پریسا بهزادی، نایب رییس بانوان، تیمور غیاثی، هادی سپهرزاد، اعضای سازمان تیم های ملی و حمید فردین پور، مشاور خبره رییس فدراسیون حضور داشتند، در خصوص ارزیابی عملکرد ملی پوشانی که کاندید ترکیب تیم ملی بودند، بحث و تبادل نظر شد.

پس از خاتمه این جلسه، تیمور غیاثی، سخنگوی سازمان تیم های ملی فدراسیون دوومیدانی در خصوص ترکیب نهایی تیم ملی دوومیدانی ایران اظهار داشت: با بررسی رکوردها و نتایج کسب شده دوومیدانی کاران مدنظر سازمان تیم های ملی برای اعزام به بازی های داخل سالن آسیا به این نتیجه رسیدیم که بهترین گزینه ها را از نظر رکورد و عملکرد و همچنین در نظر گرفتن سهمیه در اختیار، در ترکیب تیم قرار داده و به اردوی تدارکاتی پیش از اعزام به بازی ها دعوت کنیم.

وی افزود: حسن تفتیان (60 متر)، علی خدیور (400 متر)، امیر مرادی، مسلم نیادوست (800 متر و 1500 متر)، حسین کیهانی (3000 متر)، کیوان قنبرزاده (پرش ارتفاع)، علی ثمری (پرتاب وزنه)، سپیده توکلی (پنجگانه) و الهام کاکلی (400 متر)، 9 ورزشکاری هستند که از 20 مرداد ماه به اردوی آماده سازی تیم ملی که تا پیش از اعزام به بازی های داخل سالن آسیا در تهران برگزار می شود، دعوت خواهند شد.

غیاثی خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت سهمیه و همچنین رکوردها و عملکرد شایسته برخی از دوومیدانی کاران در تلاش هستیم طی مذاکره با مسئولین کمیته ملی المپیک، تعداد سهمیه دوومیدانی ایران در این دوره از رقابت ها را افزایش دهیم. هدف ما حمایت و بها دادن به دوومیدانی کاران ایران است چرا که موفقیت دوومیدانی ایران توسط جوانان باغیرت در بازی های داخل سالن آسیا دور از دسترس نیست و به توجه با شایستگی هایی که ورزشکاران ما اثبات کرده اند، امیدوارم تا کاروان اعزامی ما با موفقیت به ایران بازگردد.

سخنگوی سازمان تیم های ملی فدراسیون در پایان با اشاره به وضعیت رضا قاسمی، دونده سرعت ایران گفت: با توجه به مصدومیت فعلی رضا قاسمی، دونده با افتخار دوومیدانی ایران، در جلسه سازمان تیم های ملی برای حضور او در ترکیب تیم گفتگو شد. به این نتیجه رسیدیم که در صورت تایید سلامت پزشک معالج و همچنین افزایش سهمیه دوومیدانی ایران، قاسمی نیز دیگر ملی پوش ایران در ترکمنستان باشد. مسابقات دوومیدانی پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا، از 26 تا 30 شهریور ماه در عشق آباد ترکمنستان برگزار خواهد شد.