به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، حبیب اله اخلاقی سرپرست انستیتو کشتی گفت: از فردا و به صورت متناوب تیم های آموزشی انستیتو کشتی شامل مدرس و نماینده به استان های سراسر کشور اعزام می شوند و طرح دانش افزایی مربیان درجه ملی و ملی ستاره دار آزاد و فرنگی را برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با این طرح هزینه ها کمتر خواهد شد و دانش افزایی مربیان در استان های خود انجام می شود و مشکلاتی همچون ایاب و ذهاب، اسکان و حق الزحمه ها رفع می شود.

اخلاقی تصریح کرد: مدرسان ما از جمله مجید خدایی که سابقه ی چند ساله مربیگری تیم های ملی در رده های سنی مختلف را دارند با طرح درس های تنظیم شده و با شناخت کامل از کشتی استان ها و نیازهای مختلف هر استان کار دانش افزایی مربیان را در 2 روز در هر استان انجام می دهند.

وی افزود: به منظور آگاهی مربیان از آخرین قوانین داوری کشتی دنیا و همچنین رفع مشکلات داوری مربوط به کشتی گیران و مربیان، از کمیته داوران کمک گرفته ایم و با حضور داوران منتخب هر استان به عنوان کارشناس قوانین و مقررات داوری در کارگاه های دانش افزایی درصدد رفع این مشکل نیز هستیم.

اخلاقی خاطرنشان کرد: در نظر داریم در هر ماه 5 تا 10 کارگاه در استان های مختلف برگزار کنیم و حضور مربیان در این کارگاه ها بعنوان پیش نیازی برای آزمون ها و کنترل درجات مربیان کشتی، که در آینده برگزار خواهد شد، محسوب می شود.