به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سیروس پورموسوی از نفت تهران به عنوان یکی از تیم های باریشه فوتبال ایران نام برد و به بازیکنان جوان این تیم گفت که باید ارزش پیراهن خود را بخوبی درک کنند و دچار غرور کاذب نشوند.

مشروح گفتگوی پورموسوی با سایت باشگاه فولاد در ذیل می آید:

*دیدار اول فولاد با قرعه ای سخت همراه شد، نبرد با قهرمان لیگ شانزدهم و یکی از آماده ترین تیم های فعلی غرب آسیا. نظرتان در خصوص این بازی چیست؟
با توجه به تغییرات زیادی که داشتیم، با تمامی نفرات کار کرده بودیم و به هماهنگی نسبی رسیده بودیم اما متاسفانه مصدومیت های پیش آمده، ۴ بازیکنان اصلی را از ترکیب تیم خارج کرد که جایگزین کردن آنها در این زمان کم خیلی سخت بود. نکته دیگر این بازی این بود که خیلی زود گل دریافت کردیم. این گل باعث شد که بچه هایمان در ادامه نیمه اول در میان جو سنگین آزادی و هواداران پرشور پرسپولیس اندکی دچار سردرگمی شوند. برای نیمه دوم خیلی برنامه ریزی کرده و تغییر سیستم دادیم که متاسفانه بازهم گل دوم را خوردیم و این موضوع کار ما را خیلی سخت کرد. پس از آن فولاد داشت دوباره شکل می گرفت که ۲ تعویض ناخواسته ایوب والی و رحیم زهیوی ما را تسلیم شکست کرد. با وجود این نتیجه به تک تک بازیکنانم اعتماد و ایمان داشته و معتقدم که انشالله هفته به هفته بهتر می شویم و به جایگاه واقعی مان خواهیم رسید.

*در ابتدای لیگ با مصدومیت چند بازیکن کار سخت شده، برای بازی های آینده چه برنامه ای دارید؟
ما تمرینات را به بهترین شکل و به صورت اصولی انجام داده ایم و فشار کاذبی بر روی بازیکنان وارد نکرده ایم. ۳ تا از مصدومیت های ما در شرایط مسابقه ای بوجود آمده، یکی از بازیکنان سرماخوردگی شدید داشته و زهیوی و والی نیز در بازی با پرسپولیس مصدوم شدند. با این حال اوضاع را تحت نظر داریم و با کمک کادر پزشکی در تلاش برای بهبود شرایط  هستیم و امیدواریم که با استفاده از بازیکنان باتجربه تیم و داشته هایمان در دیدارهای آینده به نتایج خوبی دست یابیم.

*با توجه به حضور بازیکنان آکادمی در جمع بزرگسالان فولاد، می توان گفت که شما اعتقاد ویژه ای به کیفیت و توانایی این بازیکنان دارید. نظرتان در خصوص انتخاب باشگاه فولاد خوزستان به عنوان برترین باشگاه فوتبال ایران در فوتبال پایه ها چیست؟
آکادمی فولاد مربوط به دیروز و امروز نیست. این باشگاه از گذشته در زمینه فوتبال پایه ها فعالیت های بسیار خوبی داشته و تا امروز این کار را به خوبی انجام داده است. بنده در سال ۱۳۷۸ به عنوان مربی جوانان تیم فولاد خوزستان انتخاب شدم، در زمان سرمربیگری آقای بگوویچ در تیم بزرگسالان باشگاه فولاد خوزستان. یک نسلی در همان سال به تیم جوانان فولاد خوزستان وارد شدند که همچنان شاهد حضور آنها در فوتبال کشورمان می باشیم. در مراسم دیشب آقای مبعلی بهترین پاسور لیگ برتر شناخته شد که او نیز بازیکنی از بازمانده های آن نسل می باشد. باشگاه فولاد خوزستان در طول چند فصل اخیر افتخارات بسیار خوبی در لیگ های پایه داشته است و خوشبختانه در مراسم برترین ها نیز به حق خود رسید.

*در حال حاضر برخی باشگاه ها با شک و تردید به موضوع استفاده از جوانان می نگرند و بیشتر به دنبال جذب بازیکن آماده هستند. آیا کار کردن با جوانان سخت است؟
استفاده از بازیکنان جوان باید با دقت انجام شود؛ باید آهسته و پیوسته باشد. جوانگرایی بیش از حد مشکلاتی دارد و می تواند منجر به سوختن برخی از استعدادها شود. در حال حاضر ما بازیکنان زیادی از آکادمی فولاد داریم که بخشی از آنها مربوط به گذشته می باشند و امسال نیز چند بازیکن از آکادمی جذب کردیم. به نظر من باید به آکادمی اهمیت و احترام گذاشت و برای آن برنامه ریزی کرد. بنده نیز مطمئنا در مسابقات آینده از بازیکنان فولاد در ترکیب تیم استفاده خواهم کرد. البته این بدان منظور نیست که بازیکنان جوان فولاد، ترکیب تیم را برای خود محفوظ بدانند. به آنها توصیه می کنم و تذکر می دهم که قدر جایگاهی را که به آن رسیده و پیراهنی که برتن کرده اند را بخوبی بدانند. فولاد یکی از بزرگان فوتبال کشور است و پوشیدن پیراهن این تیم لیاقت می خواهد. خیلی از بازیکنان فوتبال آرزوی پوشیدن پیراهن این تیم را دارند. آنها نباید دچار غرور کاذب شوند، باید واقف باشند که در ابتدای راه هستند و برای حضور در ویترین فوتبال ایران هر روز می بایست با انرژی و انگیزه ای زیاد، تمرینات خود را دنبال کنند.

*فولاد در اولین دیدار خانگی فصل به مصاف نفت می رود. این دیدار را چگونه می بینید؟
تیم نفت از باریشه های فوتبال است و نماینده ایران در باشگاه های آسیا خواهد بود. اصلا نباید به مسائل پیرامون این تیم در هفته های اخیر توجه کنیم. نفت برای ما یک حریف جدی است و با برنامه برابر آن می ایستیم تا انشاءالله بتوانیم در اولین بازی خانگی پاداشی شایسته به هواداران فولاد بدهیم. مطمئنا با تعامل مدیریت باشگاه، بازیکنان و هواداران تیم خوبی را در آینده خواهیم داشت و فوتبالی زیبا را به نمایش خواهیم گذاشت. از هواداران فولاد و همه دوستداران فوتبال خوزستان تقاضا دارم که با سعه صدر نتایج تیم فولاد خوزستان را دنبال کنند. از آنها تشکر می کنم که با تمام سختی ها ما را در استادیوم آزادی تنها نگذاشتند و مشوق تیمشان بودند. امیدوارم که در کنار همدیگر به نتایج بسیار خوبی برسیم و مردم استانمان را خوشحال کنیم.