به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، بازیکن با اخلاق فوتبال ایران در فصل گذشته به این عنوان افتخار می‌کند. محمد پور محمد در گفتگو با خبرنگار برنا و در خصوص انتخاب به عنوان مرد اخلاق فوتبال ایران گفت: خیلی خوشحالم که در مراسم بهترین‌های فوتبال ایران با کارشناسی و نظر مربیان و کارشناسان  این جایزه را دریافت کردم. در واقع این جایزه به نمایندگی از مردم خونگرم آبادان به من داده شد. این عنوان، افتخار بزرگی در زندگی ورزشی من بود و به این خاطر خدا را شکر می‌کنم و امیدوارم در فصل جدید و در تیم جدید هم همین روند را ادامه دهم.

پور محمد در مورد اینکه فکر می‌کند چه دلیل یا دلایلی باعث شد به این عنوان دست پیدا کند، گفت: در فصل گذشته یک اتفاق مهم برایم افتاد که به نظرم دلیل اصلی این انتخاب بود. روز 12فروردین و در گرمای بالای 45درجه آبادان با پرسپولیس بازی داشتیم. هوا به قدری گرم بود که خود من تا دقیقه25 دو بطری آب معدنی را خورده بودم! یکی از هواداران کم‌توان آبادانی که همیشه پای ثابت بازی‌های صنعت نفت است و همواره دعای خیرش پشت تیم است، در کنار نیمکت ما بود و مرا صدا کرد. وقتی برگشتم دیدم لب‌ها و دهانش از شدت گرما خشک شده است، به همین خاطر برایش آب بردم تا تشنگی‌اش رفع شود. این اتفاق از دید عکاسان پنهان نماند و عکسم پخش شد!

پور محمد ادامه داد: همچنین من در طول فصل گذشته در 27 بازی و در 2604دقیقه بازی کردم و هیچ کارتی نگرفتم که این هم می‌تواند دلیل دیگری برای این انتخاب باشد. ضمن اینکه من 10 سال به صورت حرفه‌ای و در لیگ برتر بازی کردم و تا امروز فقط 4 کارت زرد گرفتم. معتقدم فوتبالیست حرفه‌ای باید اخلاق حرفه‌ای داشته باشد. چه در زمین و چه بیرون زمین. روی این مورد خیلی حساسم و همیشه سعی می‌کنم اخلاق را رعایت کنم.

بازیکن سابق نفت آبادان در مورد جدایی از این تیم اظهار داشت: خداراشکر می‌کنم با همت بازیکنان، باشگاه و هواداران موفق شدیم نفت را به لیگ برتر بیاوریم و در لیگ برتر نگه داریم. از این بابت خیلی خوشحالم اما به هرحال فوتبال بالا و پایین دارد. نظر سرمربی جدید این بوده که من در تیم نباشم و من هم کاملا به این نظر احترام می‌گذارم. اکنون هم خیلی خوشحالم که شاگرد آقای خطیبی شده‌ام.

وی با مقایسه جو حاکم بر فوتبال آبادان و تبریز گفت: هم صنعت نفت و هم ماشین سازی دو تیم ریشه دار و قدیمی فوتبال ایران هستند. در آبادان چیزی جز حمایت ندیدم. سه فصل خوب را درآنجا پشت سر گذاشتم و حالا هم که در تبریز هستم همین حس را دارم. ماشین سازی تیم محبوب مردم تبریز است و امیدوارم که امسال هم با هدایت حاج رسول و حمایت مردم پرشور تبریز، ماشین سازی را به لیگ برتر بیاوریم. آقای خطیبی مربی بادانشی است و کارنامه خوبی دارد. کار کردن با او افتخار است و امیدوارم امسال همه دست به دست هم بدهیم و یکدل باشیم تا نتایج دلخواه هواداران را کسب کنیم.

پورمحمد درپاسخ به این سوال که امسال چند کارت زرد می‌گیرد گفت: انشاالله که هیچی! اما در کل خطاهای من حرفه‌ای است و طوری خطا می‌کنم که داوران نبینند و متوجه نشوند!(باخنده) البته شاید هم داوران هوای من را دارند و خطاهایم را نادیده می‌گیرند!(باخنده)

مدافع جدید ماشین سازی در پایان گفت: من سه سال در آبادان زندگی کردم. از تمام هواداران و مردم خونگرم این شهر تشکر می‌کنم که در این سال‌ها به من لطف داشتند. دل کندن از این شهر سخت بود اما فوتبال حرفه‌ای است و من هم حرفه‌ای فکر کردم. من از برد صنعت‌نفت مقابل استقلال خیلی خوشحال شدم چرا که باعث خوشحالی هوادران این تیم شد. امیدوارم در تبریز هم روزهای خوب و شیرینی را پشت سر بگذارم و به امید خدا و با حمایت مردم خونگرم تبریز، سال بعد با ماشین سازی در لیگ برتر حاضر خواهیم شد.