به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ رسول آقچه‌لی، پشت خط زن تیم ملی والیبال امید ایران، در مورد پیروزی 3 بر 2 برابر استرالیا اظهار داشت: بازی خیلی سختی بود و از قبل می دانستیم بازی نزدیکی برابر استرالیا در پیش داریم. ما یک بار با نتیجه 3 بر صفر آنها را شکست داده بودیم و آنها آمده بودند که از ما انتقام بگیرند.

وی ادامه داد: استرالیا با تیم بزرگسالان خود به این مسابقات آمده است؛ ضمن اینکه آنها سابقه المپیک داشتند، در حالی که بازیکنان تیم ایران زیر 23 سال هستند و حتی برخی از بازیکنان ما زیر 21 سال هستند. در مجموع استرالیایی‌ها در دو ست اول آنالیزی که از ما داشتند را به خوبی اجرا کردند.

پشت خط زن تیم ملی والیبال امید ایران عنوان کرد: خوشبختانه بازیکنانی که به عنوان جایگزین وارد زمین شدند بسیار عالی بازی کردند. در ست‌های سوم تا پنجم ما به خوبی توانستیم دستورات کادر فنی و آنالیزهایی که از قبل انجام داده بودیم را در زمین اجرا کنیم و در نهایت پیروز شدیم.

آقچه‌لی درخصوص عملکرد خودش، گفت: بازیکنان ذخیره همیشه باید آماده باشند تا اگر بازیکن اصلی نتوانست تمام توانایی خود را نشان دهد با هم تعویض شوند. خوشحالم هر بازیکنی که تعویض شد تمام توان خود را به کار گرفت و توانست به تیم کمک کند.