به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، پانزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر زیر 19 سال جهان از 27 مرداد تا 5 شهریورماه به میزبانی کشور بحرین برگزار شد. تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در این رقابت‌ها هشت مسابقه برگزار کرد و با شکست تمامی حریفان به جام قهرمانی و مدال طلا دست یافت.

ملی‌پوشان نوجوان والیبال ایران دوشنبه شب پس از کسب مقام قهرمانی جهان با استقبال باشکوه مردم و خانواده بازیکنان وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شدند. محمدرضا داورزنی، شاهرخ شهنازی، عبدالحمید احمدی و احمد ضیایی نیز از جمله استقبال کنندگان تیم ملی والیبال نوجوانان کشورمان بودند. تیم ایران در رقابت‌های جهانی بحرین هشت پیروزی متوالی به دست آورد که در این بازی‌ها تنها نتیجه سه ست را واگذار و 24 ست فاتح میدان بودند.

ملی‌پوشان نوجوان ایران در دیدارهای دور مقدماتی موفق به شکست ایتالیا (سه بر دو)، مکزیک (سه بر صفر)، چین (سه بر صفر) و جمهوری چک (سه بر صفر) شدند. در دیدار مراحل اول و دوم پلی‌آف نیز ترکیه و برزیل را سه بر صفر شکست دادند. تیم ایران در مرحله نیمه نهای نیز کره جنوبی را سه بر صفر از پیش رو برداشت و با شکست سه بر یک روسیه در دیدار نهایی قهرمان شد.پ

امیرحسین اسفندیار، پوریا یلی، مرتضی شریفی، امیرمحمد فلاحت‌خواه، امیرحسین توخته، محمدحسین راستی، مهدی جلوه، احسان دانش‌دوست، مهران فیض امام‌دوست، حسین سلیمان اهری، محمدرضا حضرت‌پور و عرفان غلامی پور 12 بازیکن تیم ملی والیبال نوجوانان در رقابت‌های جهانی بحرین هستند.

سید علیرضا دریابیگی به عنوان سرپرست، محمد وکیلی (سرمربی)، غلامرضا مومنی مقدم، علیرضا طلوع کیان، حمید جعفرزاده (مربیان)، حیدر جوادی و مهران زارع (کمک مربیان)، رضا نصیری (پزشک و فیزیوتراپ)، محمد امین شاکری (آنالیزور) و مجید عباس‌خواه به عنوان ماساژور نوجوانان ملی‌پوش را در این رقابت‌ها همراهی کردند.