به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، شاهرخ شهنازی در واکنش به برخی بحثهای پیرامون مسابقات داخل سالن ترکمنستان مبنی بر کم اهمیت بودن این بازی ها، گفت: برخی می گویند این بازی ها از نظر فنی ارزش ندارد حال که چین دوم شده بحث هزینه های حضور را پیش کشیده اند؛ اما واقعیت این است که اولاً ما در مسابقات رسمی شورای المپیک آسیا برای حمایت از ورزش قاره شرکت کرده ایم و در ثانی دعوت رسمی رئیس جمهور ترکمنستان از همتای ایرانی خود که نشان دهنده تحکیم روابط است را می توان یکی دیگر از دلایل عزم ایران برای حضور در مسابقات داخل سالن آسیا دانست.

دبیرکل کمیته ملی المپیک با اشاره به تاکید وزیر ورزش و جوانان برای حضور قدرتمند و با عزت در این رقابت ها، افزود: ما این موضوع را با دوستانمان در وزارت امور خارجه نیز مطرح کردیم که همکاری لازم را با ما داشتند؛ جا دارد از دکتر سلطانی فر برای حمایت همه جانبه و خزانه داری کل برای کمک به تامین بودجه لازم تشکر کنم.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی رئیس کمیته ملی المپیک ایران عضو هیات رئیسه شورای المپیک آسیا است پس باید به مسابقاتی که مورد توجه این شورا است اهمیت دهیم؛ چرا که این شورا کشورها را برای حضور قدرتمند در این رقابت ها ترغیب می کند پس ایران نمی توانست ضعیف ظاهر شود.

شهنازی در ادامه تاکید کرد: یکی دیگر از دلایل اهمیت مسابقات داخل سالن آسیا به خصوص در این دوره، حضور اقیانوسیه با تعداد بالای ورزشکار بود. گفته می شود برخی کشورها نفرات اول بعضی از رشته ها را اعزام نکرده اند اما بسیاری از کشورها هستند که با بهترین ترکیب خود حاضر شده اند.

سخنگوی هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک همچنین حضور برخی رشته های ورزشی کشورمان را که نه در بازی های آسیایی حضور دارند و نه در المپیک، فرصتی برای آنان دانست تا در مسابقات رسمی شرکت و کسب تجربه کنند و با کسب مدال اعتماد به نفس خود را تقویت کنند.

شهنازی خاطرنشان کرد: برخی رشته ها نیز خود را برای بازی های آسیایی آماده می کنند؛ مانند موی تای که در این دوره بسیار درخشید و یا رکورد جهانی توسط سهراب مرادی وزنه بردار کشورمان شکسته شد که این نیز یکی دیگر از دلایل اهمیت رقابت های داخل سالن آسیا است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک درخصوص شبهه هایی که مدال آوری ترکمنستان ایجاد کرده، توضیح داد: ترکمنستان برای اولین بار با سرمایه گذاری بسیار، زیربناهایی ایجاد کرده است که در برخی رشته ها مدال آوری داشته باشد اما این نشان از پایین بودن سطح مسابقات نیست؛ می بینیم که قزاقستان به عنوان کشور بزرگ و پیشرفته در امر ورزش پا به پای ایران به دنبال سکو است و یا چین که حضور پررنگ دارد.

وی با بیان این که کشورمان امروز رتبه سوم جدول رده بندی را در اختیار دارد، گفت: امیدوارم با کسب مدال بیشتر، این جایگاه را حفظ کنیم؛ در هر صورت اگر چهارم هم شویم باز از دوره های پیش عقب نمانده ایم.