به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، امروزه ورزشکاران حرفه‌ای برای داشتن بدنی سالمتر و شادابتر توجه زیادی به برنامه‌های غذایی دارند بطوریکه در کنار تمرین و ورزش، برنامه‌های غذایی را با دقت زیادی رعایت می‌کنند.

یکی از موارد مهم تغذیه در ورزش، مواد غذایی مورد نیاز برای جبران انرژی از دست رفته پس از فعالیت شدید بدنی است و ورزشکاران باید پس از هر جلسه تمرینی و یا مسابقه از میوه‌ها و نوشیدنی‌های مناسب برای تامین مواد مورد نیاز بدن استفاده کنند. بر اساس مقاله منتشر شده در سایت " Medicine and Science in Sports and Exercise " شیرکاکائو نوشیدنی بسیار مناسبی برای ریکاوری عضلات یک ورزشکار پس از هر تمرین یا مسابقه است.

بر اساس این تحقیق، نوشیدن شیر کاکائو به بدن ورزشکار کمک می‌کند که پس از فعالیت شدید بدنی به خوبی ریکاوری شود. این نوشیدنی در وهله اول به علت اینکه 85% آن از آب تشکیل شده به خوبی آب از دست رفته بدن را تامین می‌کند. مصرف شیر کاکائو کم چرب، درست پس از تمرین ویا مدتی پس از ورزش، به علت نسبت 4 به 1 کربوهیدرات به پروتئین موجود در آن، برای ریکاوری عضله بسیار مطلوب است. ضمن اینکه وجود سدیم و پتاسیم در شیرکاکائو الکترولیت‌های از دست رفته بدن را هم جبران می‌کند. انتخاب شیر کاکائو با پروتئین بالاتر برای کمک به ریکاوری عضلات ورزشکار پس از تمرین، به دلیل تامین بالای پروتئین از دست رفته، مناسب است. همچنین ترکیب شیرکاکائو و عسل، نوشیدنی بسیار مفیدی برای یک ورزشکار پس از فعالیت شدید بدنی خواهد بود.