به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، احمدرضا عابدزاده پیشکسوت پر آوازه فوتبال ایران درباره دربی 85 گفت: قبل از هر صحبتی درگذشت مرحوم آشتیانی را به خانواده بزرگ فوتبال و بوِیژه خانواده آن مرحوم  تسلیت عرض می کنم، دربی حساس ترین بازی فصل است و شرایطی جدا از تمامی بازی ها دارد اما درباره این دربی باید بگویم پرسپولیس شرایط بهتری نسبت به استقلال دارد،چراکه در استقلال شفر تازه به این تیم آمده و با جو دربی آشنا نیست و از طرفی می داند نباختن در این بازی چقدر مهم است و من فکر می کنم ریسک کمتری در این بازی می کند و یک سیستم تدافعی قوی برای این بازی در نظر می گیرد.

وی افزود: در آن سوی میدان تجربه برانکو یک برگ برنده است، ضمن آنکه پرسپولیس به لحاظ مهره ای  شرایط بهتری دارد و شانس پیروزی اش در این بازی بیشتر از استقلال است.

عقاب آسیا در پاسخ به این سوال که بهترین خاطره اش از دربی چیست، اظهار داشت: به هر حال امیدوارم پرسپولیس با تجربه برانکو برنده بازی شود و بیرانوند هم ستاره این بازی لقب بگیرد. من همیشه برای دربی لحظه شماری می کردم تا بتوانم بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارم، می دانید که من یکی از معدود بازیکنانی هستم که با پیراهن هر دو تیم استقلال و پرسپولیس، دربی را تجربه کردم. به هر حال بیشترین موفقیت هایم در دربی با پیراهن پرسپولیس بوده است، در پاسخ به سوال شما باید بگویم، خاطرات خوبی از دربی ها دارم و همه بردهای پرسپولیس در دربی ها جزو بهترین خاطرات فوتبالی ام است و بعد از بازی هایی که خودم در زمین بودم، آن دربی که با هت تریک ایمون زاید بازی را بردیم خیلی به من بچسبید و آن هم جزو بهترین خاطراتم از دربی است.