به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، هفته ششم دور مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران «جام شهید محسن حججی» امروز (سه‌شنبه) با شش دیدار در شهرهای تهران (دو دیدار)، ارومیه، آمل، کاشان و ساری پیگیری می‌شود. در نخستین مسابقه هفته ششم لیگ برتر والیبال از ساعت 15 دو تیم پیکان تهران و شمس در خانه والیبال تهران به مصاف یکدیگر رفتند که محمد شاهمیری و مرتضی علایی به عنوان داوران اول و دوم قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند و محمد حسن خوشدل نیز ناظر آن بود.

پیکانی ها در این مسابقه 114 دقیقه ای که 300 تماشاگر نظاره گر آن بودند، سه بر یک شمس را شکست دادند تا تعداد بردهای این تیم همانند ناکامی‌هایش عدد سه شود. شاگردان محمد وکیلی سرمربی تیم شمس در ست دوم 25 بر 23 به پیروزی رسیدند اما در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 15، 25 بر 22 و 25 بر 13 مغلوب پرافتخارترین تیم لیگ برتر ایران شدند. پیمان اکبری سرمربی پیکان در ابتدای این دیدار از ترکیب پوریا فیاضی، سعید مصطفی وند، سعید معروف، محمد فلاح، فرهاد نظری افشار و پوریا یلی استفاده کرد و در طرف مقابل تیم شمس با مهرداد شیبانی، امیرحسین توخته، امیرمحمد فلاحت خواه، محمدعلی فلاح، مرتضی شریفی و صابر کاظمی به میدان رفت.

سالن پیامبر اعظم (ص) در شهر آمل نیز میزبان دومین مسابقه این هفته لیگ برتر بود و کاله مازندران به مصاف خاتم اردکان رفت و سه بر یک این تیم را شکست داد تا صعود سه پله ای در جدول این رقابت ها تجربه کند، البته این صعود موقت است تا نتایج دیگر دیدارهای این هفته جایگاه واقعی کاله را مشخص کند. شاگردان بهروز عطایی سرمربی کاله مازندران در ست نخست این مسابقه 25 بر 19 مغلوب خاتم شدند، اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 20، 25 بر 19 و 25 بر 22 میهمان خود را شکست دادند. این مسابقه به مدت 120 دقیقه طول کشید و یک هزار 200 تماشاگر در سالن پیامبر اعظم آمل نظاره گر آن بودند. تیم کاله مازندران این مسابقه را با ترکیب میثم صالحی، ولی علیپور، رسول آقچلی، اسماعیل مسافر، رضا عابدینی و جواد کریمی شروع کرد و تیم خاتم اردکان نیز با ترکیب اکبر ولائی، امیرعلی محمد فتحعلی، علیرضا جلالی، سعید شیرود، محمد حسن صنوبر و حمید سوسن آبادی در ابتدای این مسابقه به میدان آمد. حمید راهجردیان و محمدرضا آقایی داوران اول و دوم این مسابقه بودند. همچنین محمود کشفی و اسماعیل صباغ ناظران سازمان لیگ و کمیته داوری در این مسابقه بودند. تیم کاله مازندران در این مسابقه به دلیل تاخیر در ورود به زمین یک کارت زرد دریافت کرد و حمید سوسن آبادی بازیکن شماره 9 خاتم اردکان نیز برای اعتراض به داور یک کارت زرد دریافت کرد.

در سومین دیدار هفته ششم دور مقدماتی لیگ برتر والیبال تیم های رعد پدافند کاشان و شهرداری تبریز در سالن هفت مهر کاشان به مصاف یکدیگر رفتند که شهرداری تبریز با شکست سه بر یک میزبان به ششمین برد متوالی خود دست یافت. شاگردان عادل بناکار در ست سوم این مسابقه 25 بر 22 مغلوب میزبان شدند اما در ست های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 23 و 25 بر 22 به پیروزی رسیدند تا 16 امتیازی شوند. این دیدار دو ساعت و 6 دقیقه طول کشید، 300 تماشاگر داشت و دو کارت زرد و قرمز نیز از سوی داور نخست به بازیکنان نشان داده شد. محمدرضا موذن بازیکن شماره 9 شهرداری تبریز کارت زرد و بازیکن شماره 16 این تیم (محمدباقری) کارت قرمز دریافت کردند. طیب عینی، جواد حسین آبادی، محمد جواد حیدری، علی اصغر مجرد، علی نودوز پور و محمود رسولی ترکیب شروع کننده تیم رعد پدافند اصفهان در این مسابقه بودند و شهرداری تبریز نیز امیر حسینی، آرش کشاورزی، مصطفی شریفات، میکائیل تاجر، حمزه زرینی و حسام بخششی را در ابتدای این مسابقه به میدان فرستاد. اصغر کاظمی، سعید اسماعیلی و خلیل یگانه مجد به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و ناظر، قضاوت و نظارت بر این دیدار را بر عهده داشتند.