به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، عباس کبریایی زاده در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: با توجه به پخش مکمل های ورزشی تقلبی در اماکن ورزشی، مصرف کنندگان، فقط از مکمل هایی که آرم برچسب اصالت کالا از سوی سازمان غذا و دارو را دارند، استفاده کنند زیرا مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند.

وی در ادامه افزود: وجود موادشیمیایی غیر مجاز و ترکیبات محرک در داروهای بدنسازی امکان پذیر است و تنها راه مصون ماندن از عوارض بسیار خطرناک و آسیب زا، استفاده از داروهای مورد تائید سازمان غذا و داروست. بعد از انقلاب یکی از صنایع افتخارآمیز در کشورمان، صنعت داروسازی بوده و امروز بیش از 96 درصد نیاز دارویی کشور را با حداقل وابستگی به خارج از کشور را تامین می‌کنند.

وی گفت: شرکت های معتبر داخلی تحت نظارت های دقیق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال تولید مکمل های ورزشی با بهترین مواد اولیه هستند و مصرف کنندگان می توانند با اطمینان خاطر به مصرف داروی تولید داخل بپردازند. ورزشکاران باید برای مصرف دارو از پزشکان، متخصصان علوم ورزشی و داروسازان راهنمایی گرفته و داروهای مورد نیاز خود را از داروخانه ها تهیه کنند.